Jeden by si myslel, že keď sa raz dostane niekto do väzenia, bude aspoň chvíľu sekať dobrotu. No pre niečo sa tam dostať musel, a preto sa dá očakávať, že sa so vzniknutou situáciou nebude chcieť zmieriť a začne robiť problémy. Vo väčšine prípadov je “nápravné zariadenie” prispôsobené tomu, aby väzni nemali možnosť ublížiť sebe alebo druhým, či sa z neho nejakým spôsobom dostať. Personál dbá na ochranu a bdie, aby sa v celách nič nezomlelo. I napriek tomu je však vynaliezavosť niektorých väzňov skutočne šokujúca. Pozrime sa spoločne, aké desivé zbrane dokázali trestanci zhotoviť takpovediac z ničoho. Prostredníctvom médií a zábavného priemyslu uzreli svetlo sveta predmety, ktoré sa zvyknú nazývať aj shanks – zbrane (dýky a iné bodné náčinie) vyrobené z predmetov každodennej potreby (zubné kefky a pod.). Zdanlivo neutrálne predmety sa tak môžu stať smrtiacim nástrojom alebo predmetom, vďaka ktorému si väzni vydláždia cestu von. Či sa im to vyplatí zostáva otázne, no snáď nikdy sa o to neprestanú usilovať.

Táto bodná zbraň je šokujúco vyrobená z toaletného papiera a bola zabavená chovancovi na Baraga, väzení s maximálnym stupňom ochrany. Mnohé vrstvy papiera boli dôkladne postláčané a spevnené výkalmi. 

Aj stĺpiky postelí sa dajú využiť ako materiál na výrobu zbrane. Dvaja väzni z Nemecka využili tiež obvodnú pásku, staré batérie a rozbité žiarovky. Výsledok môže vyzerať aj takto. 21. mája 1984 uniesli dozorcu ako rukojemníka.  Následne utiekli autom. 

Túto boxerskú špecialitu s polstranovou rukoväťou si v roku 1993 vyrobil väzeň z rašple v dielni. 

Dívate sa na bič vyrobený kompletne zo žiletiek. V roku 1996 bol nájdený vo väzenskej cele v nemeckom Hamburgu. Drogovo závislý väzeň si ho vytvoril údajne preto, lebo ho väzenský dôstojník, čo bola v tomto prípade žena, ohrozovala nožom. 

Prepracovaná tetovacia zbraň bola vyrobená z dvoch malých akumulátorov. 

Tzv. Dummy samopal bol vyrobený zo vstrekovačov, dreva, gumového púzdra a pásky. Maketa zbrane bola nájdená v roku 1994 vo väzenskej dielni vo Wolfenbüttel (Nemecko). 

Plne funkčná kuša s neuveriteľnou presnosťou bola postavená z 10 zubných kefiek, zapaľovača, guličkového pera, drôtiku, hliníkových kliešťov, rukavíc, skrutiek a iných drobností. Šípky boli zhotovené z pevne stočeného papiera, hliníkovej fólie, ktorá sa nachádza v balíčkoch cigariet, kúsku drôtika a maskovacej pásky. 

Aj takáto dvojlôžková pištoľ bola nájdená (spolu s inými ručne vyrobenými strelnými zbraňami) v bunke dvoch väzňov v roku 1984. Zbrane boli vyrobené z bežne dostupných kovových častí (postele, stoličky, skrine…). 

Tvorivosť, vynaliezavosť a zúfalstvo niektorých väzňov je ozaj ohromujúca. Život na hrane môže byť skutočne drsný, a tak niet divu, že mnohí z väzňov sa uchyľujú k výrobe takýchto kúskov. Občas im ide skutočne o život, ale svoju zbraň nikdy nepoužijú. Majú ju iba pre lepší pocit, aby sa mohli brániť. Posúďte sami, že nie zriedka ide o extrémy, ktoré hraničia s dokonalosťou, no možno i šialenstvom.

Zdroj a foto: viralnova.com