Trend, kedy každý vo voľnom čase chodil okopávať záhradku, sú dnes už preč. Opäť však nachádzame toto čaro, najmä vďaka vypestovaniu vlastných kvalitných kúskov ovocia a zeleniny. Aj mladšie ročníky tak nachádzajú čas a potešenie vo chvíľach strávených na záhrade, a nemusí to byť len pre opaľovanie, či ničnerobenie.

Aby však úroda stála za to, musíte jej venovať dostatočnú starostlivosť. Niektoré plodiny rastú aj bez väčších zásahov a zaručene sa bude dariť najmä burine, no ak chcete mať zo záhradky viac, musíte tu tráviť aj viac voľného času. Nebude to však márne, aj s menším množstvom vedomostí sa to dá zvládnuť. Ak však potrebujete nejakú odbornú radu, hľadajte ju nielen u susedných a skúsenejších záhradkárov. Pokojne môžete siahnuť aj po literatúre, kde nájdete skutočne rady odborníkov.

Niekedy totiž stačí naozaj málo, a aj náročnejšie rastliny sa na Vašej záhrade udomácnia. Zväčša je však chyba nielen v nesprávnej starostlivosti, ale často aj v kvalite samotnej pôdy. Nie všade totiž môžete pestovať čo Vás napadne, preto zvoľte aj zloženie rastlín, ale aj kvetov tak, aby ste sa z nich mohli tešiť po väčšiu časť roka.

Ak si na úrode, ale aj vzhľade záhradky dávate záležať, zrejme tu trávite každú voľnú chvíľu. Únava Vám tak zrejme vôbec neprekáža skôr naopak, viete si tu dokonalo oddýchnuť aj pri všetkých povinnostiach, ktoré tu na Vás čakajú. To je dobre, no následne nemusí trpieť len Vaša chrbtica. Na nohách tu trávite veľa času, preto doprajte pohodlie aj im. Pracovná obuv predsa môže byť aj kvalitná, pozrite si preto našu ponuku topánok vyrobených na Slovensku na elstrote.sk.

Photo by adamr / freedigitalphotos.net