Hocikto sa môže dostať do problematickej situácie, ktorú nedokáže vyriešiť sám. Práve vtedy je dobré osloviť niekoho, kto sa vie vymotať aj zo zakrútených paragrafov. Do danej situácie sme sa mohli dostať neúmyselne, a to len preto, že nepoznáme zákon. Vtedy pomôže advokát či advokátska kancelária. Bratislava je ich plná, preto je potrebné vedieť si vybrať tú správnu pomoc.

Úlohou advokáta je poskytovať pomoc v oblasti práva, a to fyzickým aj právnickým osobám. Svojich klientov zastupuje v právnych konaniach či pri plnení rôznych právnych úkonov. Advokáti sú povinní riadiť sa právnymi predpismi, zachovávať zákony, ústavu či iné nariadenia štátu. Zároveň sú však od tretích strán či štátnych orgánov nezávislí.

Advokátom nemôže byť kde-kto

Advokátom sa môže nazývať len osoba, ktorá je aj zapísaná v zozname advokátov Slovenskej advokátskej komory. Musí byť spoľahlivý, bezúhonný a plne spôsobilý na právne úkony. Nevyhnutnosťou je aj vysokoškolské vzdelanie na právnickej fakulte v Slovenskej republike a minimálna päťročná prax na poste advokátskeho koncipienta. Vo väčšine prípadov sú advokáti združení v advokátskych kanceláriách, ktoré tak potom môžu poskytovať komplexné služby.

Dôveryhodnosť predovšetkým

Zveriť svoje závažné problémy hocikomu nie je najlepším riešením. Preto sa často vyplatí dať aj napríklad na celkový pocit z návštevy danej advokátskej kancelárie. Výhodou je, že prvá návšteva vás nezaväzuje k tomu, aby ste aj naďalej využívali služby daného advokáta. Ak vo vás vzbudzuje nedôveru či iné negatívne pocity, radšej vyskúšajte niekoho iného.

Vysvetlil vám hneď na začiatku, ako vo vašej veci plánuje postupovať? Výborne! Aj to je jedným so znakov, ktoré vám odhalia jeho dôveryhodnosť. Za povšimnutie stojí aj fakt, že vám popíše možné problémy ako aj spôsob rátania odmeny. Keďže každý advokát sa špecializuje na určitú oblasť práva, môže byť hľadanie toho správneho beh na dlhé trate. Ak si nie ste istí, kam zájsť, pomôže vám advokátska kancelária. Bratislava, Košice alebo ktorékoľvek iné mesto ich má niekoľko, sledujte preto, akým klientom sa venujú alebo v akých oblastiach majú ich právnici prax. Vyberať sa vám bude ľahšie.

 

Foto: Bigstockphoto