Leto sa spája s oddychom, ale aj množstvom nových a hlavne zábavných zážitkov. Ak chcete zažiť niečo netradičné, čo tu ešte nedávno nebolo, vyskúšajte paddleboard. Hoci je už tohtoročná sezóna za nami, na novú by ste sa mali pripraviť čo najskôr.

Predstavujeme vám paddleboard

Možno ste o ňom už niečo počuli, no pravdepodobne ani len netušíte, čo to ten paddleboard je. Ide o ,,chodenie“ po hladine vody, kedy sa na nej môžete premiestňovať kam sa vám zachce. Hoci je táto športová novinka využívaná najmä v prímorských krajinách, svojich nadšencov si našla už aj na Slovensku. Keďže máme k dispozícii množstvo vodných nádrží, riek a jazier, paddleboard je možné si zapožičať rovnako, ako napríklad vodný skúter. Táto oddychová a športová činnosť vznikla na Havaji, odkiaľ sa rozšírila do celého sveta. Jeho popularita neustále rastie a stojaci človek na hladine s pádlom v ruke už nie je ničím výnimočným. Hoci sa to môže zdať pomerne jednoduché, paddleboarding treba riadiť intuitívne a hlavne na základe dobrej rovnováhy. Bez nej by ste sa na doske neudržali ani pár sekúnd a vaša zábava by sa skončila skôr, ako by začala. Na druhej strane však nie každý sa na paddleboarde dokáže udržať hneď prvýkrát a vyžaduje si to určitý tréning. Je však isté, že po pár razoch môžete preskúmať zátoky alebo sa plaviť po rieke. Účastníkmi paddleboardingu bývajú nielen ľudia, ale dokonca aj ich psi. Ak máte poslušného spoločníka, ktorý má rád vodu, určite to s ním vyskúšajte. Je veľmi pravdepodobné, že sa mu to zapáči natoľko, že bez neho na paddleboard už nikdy nepôjdete.

Kvalita je viac než dôležitá

Ak si paddleboard zamilujete a nebudete si bez neho vedieť predstaviť čas strávený pri vode, zakúpiť si môžete svoj vlastný. Ešte predtým, ako si ho zaobstaráte treba venovať dostatok pozornosti výberu, ktorý je veľmi dôležitý. Na trhu sa nachádzajú nielen kvalitné, ale aj nekvalitné výrobky, ktoré dlho nevydržia a takmer nikto nie je s nimi spokojný. Špeciálny pozor si preto dávajte na neznačkové paddleboardy, ktoré sa svojimi vlastnosťami nemôžu nijako porovnávať s tými kvalitnými. Aby ste si boli istý, že nebudete sklamaný, prihliadajte na niekoľko základných kritérií. Je ňou pevnosť, tvar, ľahká kĺzavosť, vysoká odolnosť a nepriepustnosť cez ventil a iné spoje.

Najlepšiu ponuku paddleboardov nájdete aj u športového predajcu inSPORTline, ktorý je zárukou kvality. Ak máte problém so skladovaním počas zimy, odporúčame nafukovací paddleboard, ktorý sa svojimi vlastnosťami vyrovná tomu klasickému.  Keďže nejde o lacnú záležitosť, u tohto predajcu môžete realizovať nákup aj na splátky a nemusíte čakať do ďalšej sezóny. Chodenie po vode si tak budete užívať už toto leto, ktoré sa pre vás stane nielen zaujímavým, ale aj nezabudnuteľným.