Zubná hygiena zabraňuje infarktu.

Pravidelná starostlivosť o zuby v domácom prostredí je základom, na ktorý by mala naväzovať profesionálna dentálna hygiena v zubnej ambulancii.

Dentálna hygiena pomáha predchádzať mnohým zdravotným problémom ako je zubný kaz, zápal ďasien a paradentóza.

Najnovšie štúdie preukázali súvislosť medzi zubným kazom, zápalom ďasien a infarktom. Srdcovo-cievne ochorenia sa najčastejšie vyskytujú u ľudí s asterosklerózou. Toto ochorenie postihuje prevažne ľudí trpiacich chronickou infekciou a zápalom.

Práve paradentóza je najčastejšie sa vyskytujúcim chronickým zápalovým ochorením v ľudskom tele. Ústa sú citlivou časťou ľudského tela, kde sa v podobe zubného povlaku usadzujú baktérie, ktoré spôsobujú nebezpečný zápal ďasien. Strata zubu nie je v prípade ochorenia paradentózou jediným nepríjemným následkom.

Zdravie vášho chrupu súvisí so zdravím celého organizmu. Pravidelná zubná prehliadka u zubného lekára odhalí už začínajúce zubné ochorenia a rieši vzniknuté problémy. Pravidelná profesionálna dentálna hygiena pomáha predchádzať ochoreniam zubov a ďasien. Len čisté zuby môžu byť zdravé a krásne. Možno ani nebudete potrebovať ambulantné bielenie zubov.

Dentálna hygienička/hygienik vám navyše ukáže ako správne čistiť zuby, používať medzizubnú kefku a zubnú niť, aby aj domáca starostlivosť o chrup bola zdravá a príjemná zároveň.