Cenovo atraktívne pozemky. Poznáte projekt Royal Valley?

Reality Tatry –  Cenovo atraktívne pozemky. Poznáte projekt Royal Valley?

Royal Valley alebo aj Kráľovské údolie je novovybudovaná časť obce Malý Slavkov. Atraktívne stavebné pozemky sú ideálne pre váš nový domov, alebo na relax kedykoľvek počas roka. Celý projekt sa nachádza približne 3 kilometre od mesta Kežmarok a asi 7 kilometrov od Vysokých Tatier. Celý projekt je na pozemku plného svetla a slnka. V okolí je krásna príroda s výhľadom na panorámu našich veľhôr. Kvalitné bývanie v skvelej lokalite je najvýhodnejší spôsob investície. S pribúdajúcimi klimatickými zmenami budú pozemky v tejto lokalite – reality Tatry len narastať na cene. V ponuke je 103 stavebných pozemkov.

Základnou ideou projektu Kráľovské údolie – Royal Valley je aj realizácia 18-jamkového golfového areálu. Pridanou hodnotou je aj 360 stupňový výhľad na všetky okolité obce. V nádhernom a exkluzívnom prostredí Vysokých Tatier sa ihrisko ako aj priestory Royal Valley dajú prenajať na súkromné ako aj komerčné účely. V novej časti obce Malý Slavkov bude aj wellness centrum, aquapark, tenisové kurty či iné voľnočasové aktivity. Projekt ráta s využitím lokality aj v zimnom období na bežkárske trate. Predaj pozemkov je spustený a ak máte akúkoľvek otázku, neváhajte nás kontaktovať.

História obce Malý Slavkov

Historické udalosti obce Malý Slavkov siahajú od roku 1251. Obec bola v tom čase v tieni bohatého, slávneho a vznešeného Kežmarského kráľovského mesta. Jedna z hypotéz, ktorá je postavená aj na historickej skutočnosti spomína obec v kežmarských listinách a takisto aj historik Doc. PhDr. Ivan Chalupecký vo svojom diele “Kežmarok”. Ivan Chalupecký spomína, že osadu Malý Slavkov založili ako jednu z hraničných osád, akou bola aj osada Strážky a osada na Michalskom vŕšku, ležiaca v tesnej blízkosti Kežmarku.

Dedina Malý Slavkov bola teda osadou kráľovských strážcov hraníc, ktorí ju založili. Súvislosťou jej založenia je aj skutočnosť, že svätý Michal Archanjel je patrónom obce a miestneho kostola a kráľovskí strážcovia hraníc si svätého Michala uctievali ako svojho nebeského patróna. Pohraničná obec Malý Slavkov vznikla pravdepodobne ako obec strážcov – villa speculatorom, súčasne s obcou na Michalskom vŕšku na začiatku 13. storočia, ale spomína sa už v roku 1251.