Elektrocentrála na stavbe
Elektrocentrála na stavbe

Prenájom elektrocentrály nemusíte využiť iba pri kempovaní či na chate. Tieto zariadenia vám poslúžia aj v iných prípadoch, či už ako hlavný alebo ako náhradný zdroj elektriny. Prečítajte si, ktoré to sú.

1. Elektrocentrála  na stavbe

Chýbajúca elektrina na stavenisku býva pri novostavbách častým problémom. Ak je prítomná rozvodná sieť, uvedenie elektrickej prípojky do prevádzky vrátane všetkých povolení môže trvať aj 3 či 4 mesiace. V prípade, že ju majiteľ nezačne riešiť včas, môže vám elektrina chýbať. Jediným riešením je teda zabezpečiť ju náhradným zdrojom, akým je napr. elektrocentrála .

Rovnaká situácia však môže nastať aj pri rekonštrukcii budovy, pri ktorej sa často rekonštruuje aj samotná el. prípojka. V určitej fáze teda príde k tomu, že objekt sa ocitne bez elektriny a bude potrebovať elektrocentrálu.

2. Výpadky elektriny v prevádzke

V prípade, že vlastníte predajňu, prevádzku so službami alebo výrobnú prevádzku a máte problémy s nestabilnou rozvodnou sieťou, budete potrebovať rýchle riešenie. Náprava situácie zo strany distribučnej spoločnosti totiž môže trvať týždne aj mesiace – požičovňa stavebných strojov  a elektrocentrála z nej tým pádom predstavuje síce dočasné, ale okamžité riešenie.

Samozrejme, pri zariadeniach akými sú nemocnice, veľké výrobné prevádzky či chladené sklady potravín, je elektrocentrála  nevyhnutnou poistkou pred výpadkami elektriny.

3. Prenájom elektrocentrály  pre významné podujatie

Nemusí ísť len o hudobný festival, koncert či iné kultúrne podujatie. Hladký priebeh potrebuje napr. aj politický míting či rôzne charitatívne alebo náboženské podujatia. Čo sa týka podujatí mimo zastavaných území, pri nich je prenájom elektrocentrály  nevyhnutnosťou, keďže elektrická prípojka býva k dispozícii iba zriedka.

Nie je však zlý nápad poistiť si dodávky elektriny ani pri podujatiach v intraviláne. Aj tam sa môže stať, že rozvodná sieť nebude mať dostatočnú kapacitu na napájanie ozvučenia, osvetlenia a všetkých stánkov s občerstvením.