Plechové strechy a fasády zo Slovenska
Plechové strechy a fasády zo Slovenska

Plechové strechy do našich končín patria. Perfektne zvládajú aj horské podmienky a sú preto u nás tradíciou nielen na moderných novostavbách, či ako ploché strechy, ale aj na tradičných chalupách. Dnešný architektonický trend naviac fandí aj plechovým fasádam.

Plech dokáže perfektne ochrániť naše obydlia. Moderné plechové strechy majú dlhú životnosť a už dávno nie sú problematické čo sa týka údržby. Hodia sa pre novostavby aj rekonštrukcie a architekti si plech zamilovali aj na fasádach. Dokonalé prepojenie plechovej strechy a fasády do jedného celku je veľmi obľúbeným riešením v modernej architektúre a je tiež praktické pre majiteľa nehnuteľnosti. Výborne sa dá tento trend využiť nielen u nových domov, ale aj u rekonštrukcií, kedy modernizujeme vzhľad domu a súčasne trebárs zatepľujeme.

Na výrobu plechových striech a fasád na Slovensku sa špecializuje spoločnosť Lamina Prešov. Firma má silné know-how v oblasti výroby na moderných CNC strojoch, ktoré buduje už od roku 1989. Spoločnosť dodáva plechy – lakoplastové, pozinkované, hliníkové titánzinkové, medené, nerezové aj poplastované. Sortiment zahrnuje plechové, ale aj ďalšie krytiny, fasády, odkvapy a rôzne klampiarske, kúrenárske či stavebné doplnky.

Všetko pre novú plechovú strechu a fasádu z Lamina.sk

Plech na strechu a fasádu od firmy Lamina je výbornou voľbou. Firma má v sortimente strešnú krytinu Lamina CLIP PANEL pripravenú pre jednoduchú montáž bez nutnosti používania špeciálneho náradia. Výbornou voľbou pre kombináciu s fasádou je tiež falcovaná strešná krytina SCHLEBACH. Hodí sa pre strechy so sklonom od 3° a ideálnou formou jej montáže je na drevené debnenie. Ďalej firma ponúka profilovú strešnú krytinu LAMINKA, plechovú krytinu Lindab a jednoduché krytiny z trapézových plechov. Priamo u Lamina.sk kúpite tiež tepelnoizolačný materiál, PVC strešné fólie a asfaltové strešné pásy.

Pokiaľ ide o fasády, ponúka Lamina niekoľko typov fasádnych systémov. Nielen z plechu, ale v podobe kompozitných dosiek, dekoratívnych laminátov, vláknocementových dosiek či moderný keramický fasádny obklad. K fasádam ponúka firma aj vhodné podkonštrukcie.