Ako funguje Kindergeld?
Ako funguje Kindergeld?

Kindergeld je nemecké pomenovanie pre rodinné prídavky na deti. Ak pracujete dlhodobo v Nemecku, určite máte na nich nárok aj vy. Je vhodné zistiť, do akej výšky máte nárok na prídavky a následne o nich požiadať nemecké úrady. Ak máte napríklad problém s komunikáciou v nemčine alebo vám robí problémy zložitá legislatíva, existuje pre vás jednoduché riešenie.

Prídavky na deti v Nemecku môžete získať veľmi jednoducho, keď viete, s kým rýchlo komunikovať. Vďaka online žiadosti, ktorú môžete vyplniť aj v slovenčine rýchlo a bezproblémovo, poskytnete informácie odborníkom, ktorí ich za vás doručia na nemecké úrady a všetko potrebné vybavia za vás.

Prečo požiadať o rodinné prídavky?

V dnešnej dobe sa každé euro navyše hodí, navyše na tieto peniažky máte plné právo, ak máte deti a vaša práca je vykonávaná práve v Nemecku. Ročný prídavok na dieťa môžete získať až v sume 2628 eur, čo si určite nechcete nechať ujsť. Komunikácia v nemčine pre vás nemusí byť jednoduchá, preto je jednoduchšie obrátiť sa na odborníkov, ktorý vám pomôžu s komplikovanou legislatívou.

Aplikácia Kindergeld

Vďaka jednoduchej aplikácii pre vás bude jednoduché získať rodinné prídavky v Nemecku bez akýchkoľvek problémov. Procesom vypĺňania žiadosti vás bude po celý čas usmerňovať sprievodca s vysvetlivkami a navyše ešte pred vyplnením samotnej žiadosti si môžete cez kalkulačku nechať urobiť výpočet výšky prídavkov. Následne stačí vyplniť online žiadosť, ktorá šetrí vás čas a kompetentní ľudia za vás odošlú spolu so žiadosťou aj ďalšie potrebné formuláre, ktoré následne vyplníte a dodáte potrebné doklady. Využite aj vy príležitosť tejto online služby, vďaka ktorej si nemusíte lámať hlavu s úradníckou nemčinou ani s odosielaním papierov cez poštu. Online bude vaša komunikácia rýchla a vaše prídavky na ceste ku vám.