Investujte do kvalitných sprchových setov
Investujte do kvalitných sprchových setov

Ešte donedávna bola stredobodom pozornosti každej kúpeľne kvalitná  veľkorozmerná vaňa. Vaňa je stále centrom oddychu a relaxu v kúpeľni, ale už mnohí z nás pochopili, že najčastejšie je využívaný pri každodennej hygiene sprchovací kút, takže pozornosť staviteľov nových rodinných domov sa obracia práve týmto smerom. Dnes už tak často ako v minulosti nevidíme v novostavbách majestátne rohové vane, ale skôr sa dnes orientujeme na veľkorozmerné praktické sprchovacie kúty. Či už ide o sprchové kúty s vaničkou, alebo čoraz viac obľúbené Walk-in sprchové zásteny.

V obidvoch prípadoch však najdôležitejšou časťou týchto kútov sú sprchové sety, ktoré v súčasnosti nahrádzajú jednoduché sprchové hlavice. Sprchový set tvoria tieto komponenty:

  • hlavová sprchová hlavica
  • ručná sprchová hlavica
  • hadica ručnej sprchy
  • nastaviteľná sprchová tyč
  • batéria

Väčšia hlavová sprcha je väčšinou pevne umiestnená v stene alebo na tyči a menšia ručná sprcha je polohovateľná na pevnej tyči, alebo je často využívaná na ručné sprchovanie. Batéria umožňuje nastavenie teploty a tlaku vody, pričom obsahuje aj prepínač medzi hlavovou a ručnou sprchou. A práve táto batéria je veľmi dôležitou súčasťou sprchových setov. V celej domácnosti neexistuje viac namáhaná batéria, pretože v sprchovom kúte je tento prvok pri sprchovaní neustále pod prúdom vody. Takže voľba kvalitnej batérie s keramickou kartušou je tu úplná samozrejmosť.

Aj materiál všetkých súčastí týchto setov si vyžaduje kvalitné odolné komponenty, takže sa určite vyhýbajte plastom a iným nestálym materiálom. Dnes už len ťažko zoženiete kvalitný sprchový set za cenu nižšiu ako 100 €, takže pri nízkych cenách sa majte na pozore.Investujte do kvalitných sprchových setov

No podobné pravidlá platia aj pri výbere ďalšieho kúpeľňového vybavenia. Ak sa snažíte šetriť na kúpeľňovom nábytku alebo drobných doplnkoch, vaše nadšenie z ušetrených peňazí rýchlo vyprchá. Aj také drobnosti ako držiaky na uteráky alebo toaletný papier, poličky, odpadkové koše, WC kefy či držiaky na mydlo, si vyžadujú kvalitné materiály, ktoré vám budú slúžiť desiatky rokov a po celý ten čas budú pôsobiť ako nové.