Slováci majú radi dovolenku pri mori, a práve dovolenka v Chorvátsku patrí medzi ich najobľúbenejšie – Chorvátsko je blízko, je tu pekne, je tu lacno a na ktorejkoľvek pláži si pokecáte po slovensky či česky. No len v tesnom závese za Chorvátskom je Taliansko. Čižma Európy je rovnako lákavá a má jednu veľkú výhodu – nemusíte meniť Euro na Kuny len preto, aby ste si tu mohli dopriať skvelé talianske cestoviny. Viete, ktoré tri veci by ste mali urobiť v Taliansku na dovolenke?

 

Prejdite sa starými uličkami

Nech ste na dovolenke v Taliansku kdekoľvek, vždy poblíž nájdete historické mesto, ktoré vás dostane svojou atmosférou a nemusí ísť vždy iba o Rím. Aj keď ste sa rozhodli dovolenkovať na ostrovoch, nájdete aj tu niečo. Napríklad na Sicílii sú to Syrakúzy, Palermo a na Sardínii zase Catania či Cagliari. Jednoducho nech ste aj na tej najväčšej pláži v Taliansku, stačí sadnúť na bicykel, skúter či do auta a ísť sa poprechádzať historickým centrom najbližšieho mesta.

 

Okúpte sa na čarovnej pláži

Talianske pláže patria medzi tie najkrajšie v Európe, hlavne tie, ktoré nájdete na ostrovoch. Ktoré patria medzi tie najkrajšie na celom Apeninskom polostrove? Na Sicílii sú to čarovné pláže v okolí mestečka Trapani a San Vito lo Capo. Na Sardínii sú to zase pláže v okolí La Maddalena či Santa Esmeralda. Ale aj na pevnine budete príjemne prekvapený tým, aké klenoty tu nájdete. Napríklad pláže Tropea v Kalábrii či Zátoka ticha pri Janove.

 

Zájdite do rodinnej reštaurácie

Nenechajte sa zlákať hneď prvou reštauráciou, ktorú uvidíte. A už vôbec nie takou, do ktorej vás budú volať profesionálni „pozývači“. Nájdite si nejakú zapadnutú, kde budú mať červeno-biele kockované obrusy, svietniky zo zaváraninových pohárov, domáce talianske víno a pripravia vám tie najlepšie cestoviny, aké ste kedy jedli. Jednoducho vyhnite sa hlavným uliciam a navštívte nejakú zapadnutú s rodinným bistrom.

Autorské právo: janoka82 / 123RF Reklamní fotografie