5 výhod bicyklovania pre lepšie zdravie a kondíciu
5 výhod bicyklovania pre lepšie zdravie a kondíciu

Každý pohyb má svoj význam. Ak sa pravidelne venujete nejakému druhu športu, tak sa rýchlo prejavia výhody cvičenia na vašej postave i na vašom zdraví. O bicyklovaní sa hovorí ako o najzdravšom športe z hľadiska duševnej pohody a fyzickej kondície. Poznáte všetky výhody bicyklovania pre zdravie a kondíciu?

1. Redukcia váhy

Obezita a nadváha znamenajú obrovskú záťaž pre celý ľudský organizmus. Nadváha vyvoláva cukrovku, tvorí základ pre vznik infarktu a vznik nádorových ochorení. Vďaka cyklistike sa vám podarí zredukovať váhu nenásilnou a dokonca zábavnou formou. V priemere sa vám podarí spáliť za hodinu 390 kalórií pri rýchlosti 12 km/h.  Ak si dokúpite príslušenstvo – doplnky na bicykle, napríklad držiak na mobil, tak môžete počas jazdy počúvať hudbu alebo audio knihy. Pre boj so stereotypom meňte trasy a intenzitu bicyklovania.

2. Zvyšovanie kondície

Cyklistika je kardio tréningom, takže sa bude zvyšovať vaša kondícia. S ňou ruka v ruke pocítite benefity ako zníženie dýchavičnosti a nárast energie. Pozor však na to, aby bol v kondícii aj váš bicykel. Doprajte mu pravidelný servis bicyklov Bratislava. Vďaka servisu vám bude bicykel šliapať ako hodiny dlhé roky.

3. Nulový dopad na kĺby

Ak sa vyhovárate, že bicyklovať sa nemôžete, pretože vás bolia kĺby a cítite sa stuhnutí, tak s výhovorkami ihneď prestaňte. Cyklistika je jedným zo športov, ktorý je vhodný pre ľudí s pohybovými problémami a dokonca pre ľudí po prekonaní infarktu. Nulový dopad na kĺby znamená, že sa cyklistike môžete venovať hoci aj každý deň a v každom veku.

4. Prevencia proti chorobám

Zoznam chorôb, ktorým vďaka cyklistike predídete by bol veľmi dlhý. Bicyklovanie je naozaj pohybom, ktorý je pre ľudský organizmus studnicou zdravia. Spomenúť však musíme aspoň zopár ochorení, ktorým vďaka bicyklovaniu predídete – kardiovaskulárne ochorenia, cukrovka, vysoký krvný tlak, tráviace ťažkosti, nádorové ochorenia a osteoporóza.

5. Duševné zdravie

Cyklistika je prínosom tiež pre duševné zdravie. Bicyklovaniu sa venujte spolu s rodinou, kúpte si detský, pánsky, dámsky bicykel a pre najmenších detské odrážadlo Strider. Zabavíte sa, zabudnete na starosti, odpočinie si váš mozog a znížite hladinu stresu v tele.