Ako na zdravé a žiarivé vlasy? Toto sú naše tipy!
Ako na zdravé a žiarivé vlasy? Toto sú naše tipy!

Každá žena túži po zdravých a žiarivých vlasoch, za ktorými sa otočí každý. To však rozhodne nie je jednoduché. Samozrejme, budete musieť byť trpezliví a o svoje vlasy sa starať príkladne.

Nič nie je horšie, ako rozštiepené končeky vlasov, suché vlasy bez života a bez akéhokoľvek lesku. Samozrejme, v niektorých prípadoch je dôvodom genetika, no vo väčšine situácií je na vine práve nesprávna starostlivosť. Ak chcete krásne a zdravé vlasy, správna starostlivosť o vlasy by mala byť pre vás samozrejmosťou. Niekedy je to však náročné a preto vám prinášame niekoľko našich overených tipov, ako na to. Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Používajte vhodnú kozmetiku

Akú kozmetiku na vlasy používate? Je vhodná práve na váš typ vlasov? Pri výbere by ste sa mali zamerať najmä na zloženie, účel a zároveň aj účinky. Skvelým riešením je prírodná kozmetika, ktorá je zložená výlučne z prírodných látok tej najvyššej kvality. Preto používajte eko šampón, ktorý patrí do kategórie 100 % vegan kozmetiky. Neváhajte použiť aj kondicionér a následne aj masku na vlasy, ktorá vašu hrivu rozhodne oživí.

Pozor na sušenie vlasov

Veľa žien má vo zvyku sušiť si vlasy fénom na tom najvyššom stupni. To je ale veľká chyba. Ak chcete použiť fén, nastavte si ho na chladný vzduch, ktorý vašim vlasom nejakým spôsobom neuškodí. V prípade, že túžite po dokonale rovných vlasoch, žehličku si vyberajte s ochrannými funkciami a používajte spreje, ktoré slúžia na ochranu vlasov pred teplom. Mnohým ženám totiž žehlička poškodila vlasy už nezvratne.

Samozrejme, všetko záleží aj od toho, ako sa stravujete, či pijete dostatok vody a závisí aj od toho, či podstrihujete svoje vlasy na pravidelnej báze. To je veľmi dôležité pre ich rast a objem. Využiť môžete aj rôzne výživové doplnky v podobe vitamínov na vlasy.