7 výhod autostanu oproti klasickému stanu

Túžite po stane na auto, ale prekážkou je pre vás jeho vyššia cena? Mali by ste zvážiť všetky výhody autostanu, ktoré prevyšujú investíciu. Autostany nebudete využívať len jednu sezónu. Rozrátajte si náklady na kúpu stanu na strechu a zistíte, že sa vám oplatí. Oplatí sa vám aj z nasledujúcich dôvodov.

1. Zostane vám miesto v kufri

Rozmernejšie klasické stany zaberú v kufri vozidla veľký priestor. Stan na auto je uložený v boxe, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako strešné boxy. V kufri zostane miesto na batožinu a zopár drobností sa zmestí aj do boxu so stanom.

2. Jednoduchá montáž

Stan na auto sa veľmi rýchlo rozťahuje. Existujú dva typy stanov na strechu vozidla. Prvý je látkový, ktorý sa roztiahne po vytiahnutí bočnej strany. Druhým modelom je stan s pevnou škrupinou. Jeho inštalácia pozostáva z toho, že vytiahnete západky. Aké jednoduché!

3. Veľké priestorové možnosti

Autostany poskytujú priestor na spanie pre 1 až 4 osoby. Najmenšie stany na auto sú tie, ktoré majú pevnú škrupinu. Ich spodná časť je kompletne umiestnená na streche. Stany látkové sa vysúvajú do strany, čím vznikne dodatočný priestor.

4. Žiadna vlhkosť ani prízemný mráz

Spanie v klasickom stane je počas dažďov alebo prízemného mrazíka takmer nemožné. Autostany sú umiestnené vo výške, vďaka čomu ste v stane chránení pred vlhkosťou, mrazom a tiež nepríjemným hmyzom.

5. Komfortné spanie

V klasickom stane spíte na zemi v spacáku, pod sebou máte maximálne karimatku. Stan na auto je úplne odlišný. Jeho spodnú časť tvorí matrac. Počas spania nerozoznáte rozdiel medzi posteľou a stanom. Okrem matraca sa v boxe stanu nachádzajú i lôžkoviny. Je jasné, že autostan je pre rodiny s deťmi tou najlepšou voľbou.

6. Nádherný výhľad

Ranné prebudenie s výhľadom na okolitú prírodu je na nezaplatenie. S pohupujúcimi sa nohami na streche auta užívajte rannú kávičku spolu pohľadom na panorámu hôr alebo prebúdzajúce sa more. Vďaka strešnému oknu zaspávajte s pohľadom na hviezdy.

7. Veľký výber doplnkov

K autostanom je možné dokúpiť veľa doplnkov, ktoré spríjemnia kempovanie a rozšíria priestorové možnosti stanu. Prístrešok vám poslúži ako obývačka alebo miesto pre grilovanie. Krytý prístrešok slúži ako miesto na prezliekanie, odkladanie športových potrieb alebo miesto na spanie pre návštevy.