Ako by malo vyzerať ideálne domáce fitko

Svoje malé, osobné fitko si viete zariadiť aj v menšom byte. Samozrejme, že v menších priestoroch nebudete môcť využívať mohutné stroje na cvičenie alebo si dovoliť kúpiť posilňovaciu vežu. Napriek tomu dokážete s trochou snahy vytvoriť kútik na cvičenie, v ktorom sa dá precvičiť kompletne celé telo. Aké pomôcky kúpiť, aby ste doma vyčarovali ideálne fitko?

Prečo investovať do domáceho fitka

Investícia do domáceho fitness centra nemusí byť veľmi vysoká. Ak si zrátate všetky permanentky, za ktoré ste doteraz vyhodili peniaze, tak zistíte, že návratnosť peňazí bude rýchla. Navyše si zacvičiť môžete hocikedy. Nie ste viazaní na otváraciu dobu alebo na to, že máte menej času a cesta do fitka by vám trvala večnosť. Pre niektorých ľudí iná možnosť ako domáce fitness neexistuje. Sú skrátka introverti, ktorí sa hanbia cvičiť pred cudzími ľuďmi, ale zároveň túžia po pohybe. Samozrejme, že fitness centrá majú svoje výhody. Doma ťažko vytvoríte také prostredie, aké je vo fitku. Atmosféra fitness centra je nezameniteľná a vo fitku máte vždy po ruke niekoho, kto vás nakopne k vyššej aktivite alebo vám pomôže pri cvičení s vyššími váhami. No niekedy stačí na cvičenie aj obyčajná činka, ktorá sa dá využiť mnohými spôsobmi.

Ak máte väčšie priestorové možnosti

V prípade, že máte priestor na zariadenie domáce fitness centra väčší, tak vám odporúčame kúpiť sadu činiek a lavičku na cvičenie. Skvelá je tiež hrazda na stenu, pre ktorú potrebujete naozaj minimum priestoru. Niektoré modely je dokonca možné zavesiť na dvere a iné sa dajú pripevniť do roku miestnosti. Do rohu miestnosti je možné zavesiť tiež boxovacie vrece alebo TRX systém. V prípade, že si chcete kúpiť ťažší stroj, myslite na to, kde ho položíte. Bežné plávacie podlahy veľkú váhu neunesú. Zároveň potrebujete tlmiť hluk, ktorý by rušil susedov. Ak podlahu zafixujete, tak môžete kúpiť bežecký pás, veslovací trenažér alebo menšiu vežu na cvičenie.

Ak máte menšie priestorové možnosti

Dokonca aj vedľa sedacej súpravy v obývačke si môžete spraviť svoj malý fitness svete. Základ bude tvoriť podložka na cvičenie, aby ste mohli realizovať cviky v stoje i ležmo. Opäť vám dobre poslúžia činky, a to nakladacie, ktorých váhu môžete ľubovoľne meniť. Kúpte si tiež guľovú činku kettlebell na kardio tréning. Nezabudnite na fitloptu, odporovú gumu a čoraz obľúbenejšie švihadlo. Dobrá sprava je, že domáce fitko si viete zariadiť bez toho, aby ste celé dni behali po obchodoch. Všetky potrebné pomôcky a stroje nájdete na jednom mieste v internetovom obchode inSPORTline.