Ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami
Ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami

Zobudíte sa ráno a pri pohľade do zrkadla zbadáte tmavé kruhy pod očami a opuchy? Make-up vám môže pomôcť prekryť ich ale stále budete pôsobiť unavene. Aj keď je najčastejším dôvodom tmavých kruhov pod očami nedostatok spánku a únava nie je to jediná príčina ich vzniku. Za ich vznikom môže byť genetika, stres, zanesený organizmus toxínmi alebo aj pribúdajúci vek.

Nech už je za vznikom tmavých kruhov pod očami čokoľvek dôležité je vedieť ako sa ich čo najrýchlejšie zbaviť, hlavne ak sa ponáhľate ráno do práce. Rovnako ako akné aj tmavé kruhy môžete prekryť make-upom. Ak máte ale pár minút čas skúste iné spôsoby.

Uhorka

Uhorky obsahujú veľa vody a aj veľké množstvá rôznych antioxidantov, ktoré môžu pleť rozjasniť. Nakrájajte uhorku na plátky, ktoré vložte na 15-20 minút do chladničky. Následne priložte plátky pod a aj na oči tak, aby ste pokryli celú problematickú oblasť.  Nechajte pôsobiť asi 10 minút a umyte sa studenšou vodou.

Paradajky

Používanie paradajok na tmavé kruhy pod očami nie je tak známe ako použitie uhorky čo je dosť na škodu. V paradajkách sa nachádza známy antioxidant lykopén, ktorý je zároveň aj prírodným červeným farbivom. Táto látka dokáže jemne tónovať pokožku. Stačí ak vatové tampóny namočíte do paradajkového džúsu (šťavy) a priložíte ich pod oči. Nechajte 10 minút pôsobiť a potom si umyte pleť studenou vodou.

Čaj

Čierny a zelený čaj obsahujú množstvo antioxidantov, tanínov a kofeín, ktoré sú prospešné nie len pre naše zdravie ale aj pre pleť. Dodajú jej energiu, vitalitu a sviežosť. Urobte si čierny alebo zelený čaj a keď ochladne namočte doň vatové tampóny. Tie si potom priložte na a pod oči a nechajte pôsobiť 10 až 15 minút. Miesto vatových tampónov môžete použiť aj vrecúška čaju. Aby bol ich účinok zaručený mali by byť studené. Následne si pleť umyte studenou vodou.

Rada na záver

Ak sa každé ráno zobúdzate s tmavými kruhmi pod očami skúste si dať na noc pod hlavu jeden vankúš navyše. Znížite tak hromadenie vody pod očami a predídete tvorbe opuchov.