Nápady na atraktívne prestieranie na stôl v eko štýle

Prinášame vám článok o tom, ako vytvoriť atraktívne prestieranie na stôl v eko štýle. Eko štýl znamená využívanie takých materiálov, tanierov, pohárov, príborov ale aj misky na polievku, ktoré sú z recyklovateľných alebo iných materiálov šetrných k prírode. Zistite, ako vytvoriť atraktívne a zodpovedné stolovanie na váš stôl.

Využitie obalových materiálov

Jednoduchý spôsob na vytvorenie prijateľného a ekologicky zodpovedného stolovania je v prvom rade výber vhodných materiálov na prepravu. Pokiaľ už jedlo, zákusky a dekorácie objednávate alebo donášate, obalové materiály použité na prepravu môžu skvelo zapadnúť aj ako dekorácia na stôl.

Prestieranie na stôl sa musí predovšetkým zladiť do jednotnej tematiky s konkrétnymi farbami, aby vytvorili priateľskú a elegantnú atmosféru, na ktorú sa všetci budú tešiť. Ekologické alternatívy nie sú len vhodný doplnok, je to aj skvelé riešenie na pomoc životnému prostrediu a ochranu planéty.

Kreatívny a atraktívny štýl stolovania

Štýlové poháre, farebné vázy, krásne kvety, dokonca aj atraktívne svietniky a sviečky vnášajú život do stolovania. Bez doplnkov by si len málokto vedel predstaviť príjemné stolovanie s nezabudnuteľným zážitkom. Stolovanie je umenie, ktoré každému jedlu a každej akcii vytvára špeciálnu atmosféru, vďaka ktorej bude vaša celková skúsenosť o to príjemnejšia.

Farby sú určite podstatnou vlastnosťou pri prestieraní na stôl, nakoľko vytvára prvý dojem z celého stolovania a vnáša do neho život. Nebojte sa farby aj kombinovať, rôzne kontrasty a odtiene dodajú celej skúsenosti očarujúci aspekt.

Namiesto klasických spôsobov skúste využiť prírodné alebo sklenené alternatívy. Sklenené dózy, malé poháre, drevené misky na polievku a mnoho iných nápadov viete použiť bez zbytočnej námahy.

Doplnky a dekorácie

Stolovanie by sa nezaobišlo bez dekorácií a doplnkov na stôl. Vytvoria jedinečnú atmosféru pomocou elegantných tvarov a farieb, samozrejme je výber situačný a okrem tematiky stolovania môže výber ovplyvniť aj veková kategória ľudí, názory, vyznania a iné faktory.

Správne osvetlenie taktiež dokáže upraviť atmosféru pri stole, či už je noc alebo deň, svetlo je aj v umení dôležitou vecou, pokiaľ je správne použité. Ďalšou skvelou metódou pre oživenie tematiky stolovania je používanie tvarov a vzorov z rôznych kultúr s rôznymi tradíciami. Typické prvky a farby prinesú autentickú atmosféru. Z ekologického hľadiska je skvelé používať napríklad drevené dekorácie, nakoľko sú rýchlo a ľahko upraviteľné podľa potrieb. Spôsobov, akými upravíte atmosféru je mnoho, treba si iba vybrať to správne pre vás.

Na záver, nie všetky stolovania dokážu plnohodnotne odzrkadliť ekológiu a pri niektorých udalostiach sa nezaobídeme bez bežných obalov alebo doplnkov na stôl, Neznamená to ale, že nemôžeme hľadať spôsoby, akými by sme stolovanie priblížili viac k ochrane prírody a pomohli tak planéte a životnému prostrediu. Inšpiráciu môžete nájsť kdekoľvek, či už na internete, tak aj v prírode.