Nové Nivy: Miesto, kde pre svoju firmu nájdete coworking aj kancelárie na prenájom

Coworkingové priestory sú čoraz obľúbenejšie po celom svete pre nezávislých pracovníkov, vzdialených zamestnancov, digitálnych nomádov, ale aj pre väčšie podniky a podnikateľov.

Sú ideálnym prostredím pre ľudí, ktorí pracujú na diaľku, alebo môžu byť aj novým domovom pre spoločnosti, ktoré si chcú prenajať už zariadené kancelárske priestory s výhodami coworkingu. Ak vás neláka coworking, ideálnym riešením pre vaše podnikanie je prenájom vlastnej, už vopred zariadenej, kancelárie. Na Nových Nivách nájdete oboje.

Aké sú medzi nimi rozdiely?

Nárast práce na diaľku a flexibilné rozvrhy viedli k zvýšeniu dopytu po inovatívnych možnostiach. Coworking a zdieľané kancelárie ponúkajú alternatívu k tradičným kancelárskym priestorom a poskytujú celý rad výhod pre firmy a jednotlivcov.

Coworkingové centrum je miesto, ktoré preferujú najmä freelanceri, začínajúci podnikatelia a majitelia menších firiem. Často má atmosféru založenú na spolupráci a komunite a ponúka rôznorodé vybavenie, ako sú zasadacie miestnosti, spoločné stoly, súkromné ​​kancelárie aj spoločenské eventové priestory. Kancelárie na prenájom sú, na druhej strane, pracovné priestory určené pre väčšie firmy alebo tímy. Zvyčajne tu nájdete vyhradené súkromné ​​kancelárie, zasadacie miestnosti, zariadené kuchynky, telefónne búdky či moderné komunitné zóny.

Usporiadanie a vybavenie

Coworking Bratislava má otvorené usporiadanie so spoločnými pracovnými stolmi a spoločnými priestormi. Ponúka aj súkromné ​​kancelárie, menšie aj väčšie, podľa potreby vášho podnikania. Kancelárske priestory majú tradičnejšie usporiadanie so súkromnými miestnosťami a vyhradenými zasadačkami. Často majú celý rad služieb, recepciu, IT podporu, upratovacie a bezpečnostné služby. Samozrejmosťou pre obe varianty sú tlačiarne a vysokorýchlostný internet. Môžete sa sústrediť na svoju prácu bez toho, aby ste sa museli starať o tieto “detaily”.

Cena a dĺžka zmluvy

Coworkingové priestory HubHub ponúkajú obrovskú mieru flexibility s možnosťou denného alebo virtuálneho členstva, prípadne prenájmu konkrétneho stola. Je to cenovo dostupné aj pre jednotlivcov a malé startupy. Kancelárske priestory Qubes zasa klientov potešia svojimi krátkodobými zmluvami, ktoré sa dokážu prispôsobiť podmienkam vášho podnikania v čase. Pri oboch platíte jeden poplatok a eliminujete potrebu starať sa o energie, internet alebo iné výdavky spojené s tradičnými kancelárskymi priestormi.

Zvýšená produktivita

Coworkingové priestory a kancelárie na prenájom zvýšia vašu produktivitu tým, že poskytujú profesionálne prostredie na prácu. Eliminujú rozptyľovanie a vyrušovanie, ktoré so sebou prináša práca z domu alebo kaviarne. Zlepší sa vaša rovnováha medzi pracovným a súkromným životom. Získate miesto na prácu oddelené od domova, ktoré je navyše k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Stanete sa pánom svojho času a vyberiete si, kedy budete pracovať.

Podnikanie na úrovni

Coworking HubHub aj kancelárie na prenájom Qubes vám zabezpečia profesionálny imidž a dôveryhodnosť, čo môže byť prínosom aj pre väčšie podniky alebo tých, ktorí chcú urobiť prvý dojem. So súkromnými kanceláriami, vyhradenými zasadacími miestnosťami a podpornými službami poskytujú zdieľané kancelárske priestory úroveň profesionality a stability, ktorá je atraktívna pre klientov a partnerov. Dobrý dojem urobí aj exkluzívna poloha v Nivy Tower, tri poschodia reflektujúce moderný dizajn a dychberúce výhľady na celé mesto.

Príležitosti na vytváranie sietí

Zdieľané kancelárske priestory môžu tiež poskytnúť príležitosti na vytváranie sietí a spoluprácu s inými podnikmi a jednotlivcami vo vašom, aj inom odbore. To môže viesť k novým obchodným príležitostiam, spojeniam a spolupráci, ako aj pomôcť vybudovať zmysel pre komunitu a podporu medzi jej členmi. V coworkingu sa často usporadúvajú rôzne prednášky, konferencie, workshopy, ktorých súčasťou môžete byť aj vy.

Pri zvažovaní, či si vybrať coworking alebo kancelársky priestor, je dôležité zvážiť špecifické potreby a priority vašej firmy. Ak ste napríklad nezávislý pracovník alebo majiteľ malej firmy a hľadáte flexibilné a cenovo dostupné pracovné prostredie, najlepšou voľbou je coworking. Na druhej strane, ak ste väčší podnik so špecializovaným tímom a potrebujete profesionálny imidž, kancelársky priestor na prenájom môže byť vhodnejší.