5 problémov, ktoré vyrieši kuchyňa vytvorená na mieru

Chýba vám v kuchyni dostatok miesta na všetky maličkosti? Neviete sa v nej pohybovať rýchlo a bez toho, aby ste všetko nezašpinili? Našli ste kuchyňu s dostatkom úložného priestoru, len jej dizajn vám nevyhovuje? Aj toto vás môže viesť k rozhodnutiu, že si zaobstaráte kuchyňu na mieru. Aké bežné problémy vyriešia kuchyne na mieru?

1.  Nič nie je poruke

V kuchyni budete tráviť oveľa menej času, keď varenie prebehne hladko. Ani vy nemusíte prejsť stovky krokov iba pri príprave jedla či odkladaní riadu. Zapamätajte si, že chladnička, drez a sporák by mali byť v bezprostrednej blízkosti. Z chladničky vyberiete zeleninu, opláchnete ju a dáte variť.

Zbytočne po kuchyni nebeháte ani nekvapkáte. I umývačka riadu by mala byť v blízkosti drezu. Riad opláchnete a ihneď vkladáte do priestoru umývačky. Keď ho vykladáte, mali by ste mať poruke všetky najčastejšie využívané skrinky na taniere, príbory alebo hrnce.

2.  Nedostatok priestoru na pohyb

Málokedy ste v kuchyni počas varenia sami. Vždy sa nájde niekto, kto si chce práve natrieť chlieb a nakrájať zeleninu. Kuchynské linky by vám nemali znemožňovať pohyb v kuchyni a ani z priestoru priveľa odhryznúť.

Vytvorte si zóny, ktoré budú slúžiť zvlášť na varenie a zvlášť na samoobsluhu či stolovanie, a pohyb v kuchyni bude pohodlný a bezpečný.

3.  Nedočiahnete na to, čo potrebujete

Je nepríjemné sa po vlastnej kuchyni štverať ako po Gibraltári. Každá skrinka by mala byť vo výške, aká vám vyhovuje. Ak vás trápi nedostatok úložného priestoru, využite pomoc vrchných skriniek, ktoré sa dajú v kuchyni zhotovenej na mieru inštalovať až po výšku stropu. V nich môžete mať uložené všetko, čo bežne nevyužívate. Podobne poslúžia aj špajzy alebo organizéry v skrinkách.

4.  Vystavujeme, čo nemá byť na očiach

Výhodou kuchýň na mieru je, že umožňujú sofistikovane zakryť to, čo nemusí byť viditeľné. Vezmime si napríklad práčku, odpadkové koše alebo chladničku. Ak nepreferujete otvorené police, pretože na ne sadá množstvo prachu a mastnota, kuchyňa na mieru vám umožňuje vybrať si vhodný typ úložného priestoru – zásuvky, police, nepriehľadné dvierka, sklenené dvierka…

Pozor, pracovná doska nemá slúžiť ako výstavisko pre kuchynské spotrebiče, oberá vás to o pracovný priestor. Kanvicu, sendvičovač, krájače, mixéry, roboty majte uložené v špajzách alebo v skrinkách kuchynskej linky.

5.  Vaša kuchyňa sa príliš nelíši od tej susedovej

Ak sa rozhodnete pre kuchyňu na mieru, určite získate originálnu kuchyňu, ktorou sa odlíšite. Nemusíte robiť kompromisy medzi priestorovými možnosťami, funkčnosťou ani dizajnom.

Kuchyňa na mieru vyzerá, ako ste si ju vysnili, kuchynská linka pojme všetko, čo potrebujete skladovať, a efektne vyplní priestor v kuchyni, aj ten atypický. Sami si volíte farbu, povrchovú úpravu, typ a veľkosť skriniek, dizajn pracovnej dosky, vnútornú organizáciu, veľkosť.

Kuchyne na mieru sú navyše oveľa odolnejšie ako bežné kuchynské zostavy, a tak majú dlhšiu životnosť. S dizajnom a funkčnosťou kuchyne by ste mali byť spokojní dnes aj o pár rokov. Predvídanie je základ.