Ako si vychutnať dovolenku na lodi na plný plyn
Ako si vychutnať dovolenku na lodi na plný plyn

Tohtoročná dovolenka na lodi môže byť vzrušujúcim a nezabudnuteľným zážitkom, ak viete, ako si ju správne užiť. Plavba na mori ponúka jedinečnú príležitosť preskúmať nové destinácie, relaxovať a zažiť dobrodružstvo. Aby ste z plavby vyťažili maximum, je potrebné sa dobre pripraviť. Nasledujúcich 10 tipov vám pomôžu vychutnať si každú chvíľu na lodi na plný plyn.

1. Naplánujte si svoj čas

Pred tým, ako sa vydáte na plavbu, je dôležité si naplánovať harmonogram. Príprava je dôležitá aj z hľadiska výberu lode. Lode na predaj a prenájom sami o sebe môžu poskytnúť veľa možností zábavy. Naštudujte si trasu plavby a zistite, čo je možné v destinácii vidieť.

2. Vyberte si správnu loď

Existuje mnoho rôznych typov lodí, z ktorých si môžete vybrať. Luxusné katamarány ponúkajú širokú škálu služieb a vybavenia, zatiaľ čo menšie jachty na predaj a prenájom sú oveľa intímnejšie a majú romantickejší ráz. Zvážte, čo je pre vás dôležité a vyberte si loď, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám.

3. Absolvujte výlety na súši

Plavba na lodi neznamená, že budete celý čas tráviť len palube. Počas kotvenia skúmajte prímorské mestečká, objavujte ich históriu, prípadne si zakúpte u miestnych výlety. Tieto výlety sú skvelým spôsobom, ako sa dozvedieť viac o miestnej histórii a kultúre.

4. Zapojte sa do aktivít na palube

Na jachtách je vždy, čo robiť. Môžete si zacvičiť, plávať, hrať karty alebo počúvať hudbu. Je dôležité si nájsť aktivity, ktoré vás budú baviť a ktoré vám pomôžu relaxovať.

5. Vychutnajte si jedlo a pitie

Na plavbu budete potrebovať kapitána, ktorý má kapitánsky preukaz. Pozor na to, že preukaz vodca malého plavidla nestačí. Okrem toho môžete na loď pozvať aj kuchára. Ten vám pripraví pochúťky, ktoré ste doposiaľ nejedli. A všetky z miestnych surovín.

6. Relaxujte a užite si to

Dôležitou súčasťou dovolenky je aj oddych. Pokojne si dožičte poobedný spánok alebo celý deň preležte v sieti na katamaráne.

7. Vstávajte skoro, aby ste nič nezmeškali

Ranné hodiny môžu byť na lodi pokojné a krásne. Využite túto príležitosť na pozorovanie východu slnka, popíjanie kávy a počúvanie žblnkania mora.

8. Fotografujte a zaznamenávajte zážitky

Nezabudnite si so sebou vziať fotoaparát alebo používať kameru na mobilnom telefóne. Dovolenka na lodi ponúka mnoho scenérií, ktoré by ste mali zachytiť a vytvoriť si tak spomienky na celý život.

9. Veľa športujte

Na palube jachty sa dá realizovať veľa športových aktivít. Môžete plávať, šnorchlovať, potápať sa, loviť ryby, cvičiť jogu alebo tancovať.

10. Buďte pružní a otvorení novým zážitkom

Nie vždy sa všetko odohráva podľa plánu. Buďte pružní a otvorení novým zážitkom. Možno objavíte niečo úplne iné, čo vám prinesie radosť a nezabudnuteľné chvíle.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter