Ak máte kunu pod strechou domu, môže to spôsobiť škody. Pozorujte príznaky ako hluk, poškodený materiál a zápach. Obráťte sa na odborníka na odstránenie.
Kuna pod strechou domu – na čo si dať pozor?

Kuny sa pária v letných mesiacoch, zvyčajne od júna do augusta. Treba tiež dodať, že sú polygamné a samice sa často pária s viac ako jedným samcom v sezóne. Tiež sa pária niekoľkokrát počas daného dňa.

Samice majú tendenciu byť počas párenia agresívnejšie, rovnako ako i samci, ktorí často bojujú s inými samcami, aby sa spárili so samicou. Aby prilákali partnera, samice sa vymočia alebo použijú svoje brušné pachové žľazy na označenie zeme. Treba dodať, že kuny sú nielen počas párenia veľmi hlučné, a práve preto sú „neželaným hosťom“ v ľudských príbytkoch. Okrem toho môžu prenášať ochorenia, ktoré sú pre človeka hrozbou.

Príbytky na teplých miestach – vedeli ste, že?

Kuny si najradšej robia hniezda na teplých miestach, čo môže byť v podkroví domu či na povale. Často je to aj v izolačnom materiáli strechy alebo stien. Na získanie prístupu si urobia dieru alebo dokonca niekoľko otvorov. Okrem toho je skutočný lovec a nerobí výnimku medzi divými či domácimi zvieratami.

Kontrolujte štrbiny a diery v stenách!

Pravidelne kontrolujte prípadne štrbiny či diery v stenách, prípadne izolačné materiály, ktoré môžu byť taktiež poškodené. Ak máte voliéru, uistite sa, že sú jednotlivé materiály dobre utesnené, aby sa do nich kuna nedostala. Odpudzovače na kuny sú vyberané s ohľadom na ich efektivitu, udržateľnosť a bezpečnosť pre domácnosti.

Od návrhu plašiča až po samotnú funkčnosť, každý odpudzovač je navrhnutý tak, aby poskytoval dlhodobé riešenia pre problémy s hlodavcami a kunami. Výhodou je, že budú odpudzovať škodcov, a teda drobných hlodavcov z miest, ktoré sú vystavené riziku poškodenia. V prípade potreby je vhodné poradiť sa s odborníkom, ktorý pomôže klientovi nájsť to najvhodnejšie riešenie pre daný problém.