Počas jesenného obdobia mnoho mužov volí rovnaký outfit, ktorý nie je ničím výnimočný. Často sú to len nohavice, jednoduché tričko s mikinou a ako vrchné oblečenie prechodná bunda. Štýl je na ústupe a viac ako naň sa dbá na pohodlie a komfort v oblečení.

Zachráňte to s košeľou

Košeľa je veľmi elegantné pánske oblečenie, ktoré je však obľúbené len u hŕstky mužov. Tí ostatní pri pohľade na ňu vidia nepohodlnosť, ktorá sa s tričkom nedá ani porovnať. Rozhodne sa však nedá porovnať ani elegancia, ktorá vyžaruje z pánskej košele. Bez perfektne padnúcej košele nie je žiaden muž mužom, avšak to platí len v prípade, že si vyberiete vhodnú veľkosť, strih či farebnú kombináciu.

Pánske košele sa dajú nosiť na celý rad miest a príležitostí. Ak viete dopredu kam s ňou, ľahšie sa Vám bude vyberať vzor či farba. V prípade výberu košele do „biznis“ prostredia a na miesta, kde je oblek nevyhnutnou podmienkou, voľte skôr jemnejšie farby a košele bez vzorov, respektíve s veľmi jemným vzorom. Čo sa týka dĺžky rukávov, tak skutočne elegantný muž si nikdy nezvolí košeľu s krátkym rukávom na príliš formálne miesta. Jednoducho krátky rukáv nie je určený na elegantný výzor a to platí aj v prípade, že je vonku príliš teplo. Ak ste sa rozhodli pre košele, potom nakupujte premyslene. Každá košeľa musí byť svojim výzorom relatívne neutrálna, nemala by byť príliš výrazná na to, aby ste si ju mohli dať len na jedno mieste či len k jednému typu oblečenia. Základom každého šatníka je biela košeľa, taktiež je to však aj modrý odtieň. Pokiaľ by ste mali chuť na niečo viac extravagantné, potom by to mohla byť červená, tyrkysová či zelená farba, ktoré sú skutočne viac netradičné. K obleku sa však skôr hodia pánske košele v neutrálnych odtieňoch.

pánsky sveter

Svetrík na košeľu? Prečo nie?!

Muži majú často problém vybrať si pre seba sveter. Všetky pánske svetre sú totiž strihovo užšie, čo je pre mnohých nepohodlné, avšak často je to len o zvyku z ich nosenia. Porovnávať sveter a mikinu nemá príliš zmysel. Sveter je oveľa elegantnejší, viac vhodný aj na formálne miesta a určený mužom, pre ktorých je ich výzor nevyhnutným spôsobom, ako si udržať dobré renomé a ako prípadne zaujať. Svetríky ku košeliam by mali byť jednofarebné, nie príliš výrazné, aby práve košeľa vynikla. Mali by mať výstrih do V, aby ste sa spolu s košeľou v nich cítili komfortne.

Sveter alebo pánske sako?

Ak by ste nechceli sveter, môžete siahnuť po saku. Pánske saká sú síce ešte viac elegantné, ale na trhu je dostatok športových „verzií“ tohto oblečenia a nie je problém ich kombinovať ani so štýlovými neformálnymi topánkami.