V začiatkoch podnikania je dobré ušetriť každé jedno euro, ale aj čas. Čas vám pomôžu ušetriť ready made spoločnosti, vďaka ktorým nemusíte dva týždne behať po úradoch a po ich kúpe môžete začať podnikať už do 24 hodín. Ale kde môžete ušetriť výrazné peniaze, ak si nechcete pohnevať svojich zákazníkov nekvalitnými výrobkami či službami? Už ste počuli o virtuálnej kancelárii?

 

Čo je virtuálna kancelária

Každý podnikateľ potrebuje adresu, ktorú si zapíše ako sídlo svojej firmy do obchodného registra. Ale nie každý potrebuje mať aj skutočné kancelárske priestory, a tak použije ako sídlo spoločnosti adresu svojho bytu či domu. Čo však robiť v takom prípade, ak nie ste vlastníkom nehnuteľnosti a platiť stovky eur za kanceláriu sa vám neoplatí? Vtedy si môžete prenajať virtuálnu kanceláriu v Bratislave.

 

Ako funguje virtuálna kancelária

Miesto toho, aby ste si s adresou prenajali aj kancelárske priestory, ktoré nevyužijete, pretože pracujete z domu, pri virtuálnej kancelárii si prenajímate iba adresu. Túto adresu si môžete prenajať už od 13 eur/mesačne, ide o dlhodobý prenájom, takže si ju zapíšete do ORSR. Virtuálne kancelárie nájdete na prestížnych bratislavských adresách ako Michalská, Konventná či Vienna Gate. V cene máte aj preberanie pošty a následne informovanie o prevzatí zásielky na recepcii. Ak by ste chceli, môžete si na adrese prenajať aj konferenčnú miestnosť, v prípade dôležitého rokovania s obchodným partnerom.

 

Aké výhody má virtuálna kancelária

Hlavnou výhodou je cena, od 13 eur mesačne máte sídlo pre svoju firmu. Tu však všetky výhody nekončia, ďalšou výhodou je, že vďaka bratislavskej adrese vzrastie prestíž vašej firmy aj vtedy, ak ešte nemáte vybudované renomé. S bratislavskou adresou prichádza ešte jedna výhoda – firmy so sídlom v Bratislave navštevujú daňové kontroly až desaťkrát menej často ako firmy so sídlom v akomkoľvek inom okrese. Niekto optimalizuje prepúšťaním zamestnancov, iný kúpou lacných tonerov Minolta a ďalší vďaka virtuálnej kancelárii. Kam budete patriť vy?

Autorské právo: dolgachov / 123RF Reklamní fotografie