V modernom svete bývania sa do popredia prediera minimalistický štýl, ktorého charakteristickými symbolmy sú čistota, jednoduchosť a ambicióznosť. Sami bytoví dizajnéri upúšťajú od prebytočných doplnkov, pričom biele steny zdobia iba umelecké obrazy. Hoci si hovoríte, že vybrať estetický obraz na stenu do obývacej izby alebo spálne je jednoduché, opak je pravdou. Kameňom úrazu bývajú rámy na obraz, ktoré zvýrazňujú grafické dielo.

Rámovanie obrazov je úplne subjektívna záležitosť. No dodržiavať by sa mali určité pravidlá pri výbere konkrétneho rámu. Zrejme u nadčasového diela nesiahnete po rustikálnom rámu. A zároveň by ste mali dbať na farebnú zladenosť. V minimalistickom interiéri zabudnite na honosné rámy na obrazy v zlatom sfarbení.

Veľmi rozhodujúce je pri rámovaní obrazov sú ceny preto informácie o cenách nájdete na rámovanie obrazov – cenník. No cena by nemala predstavovať primárny rozhodujúci faktor, pretože lacná produkcia sa odráža na estetickéj kvalite. Hoci v minulosti slovenský trh ovládli lacné rámy na obrazy dostupné v hobby marketoch, v posledných niekoľkých rokoch sa do popredia dostáva kvalitné rámovanie.

lecek_4_1Kto ponúka rámovanie obrazov?

V roku 1993 bola založená spoločnosť Hollywood Art s.r.o., ktorá sa už od samotného počiatku špecializuje na rámovanie obrazov. Pracuje s rôznymi materiálmi, teda dokáže vyhovieť aj náročným klientom. A zároveň sleduje nové trendy v oblasti rámovania, a tak sa vám pod ruku dostane skutočné umelecké dielo. Ak si neviete s výberom rady, odborný pracovníci vám vždy bezplatne poradia.

Zarámovať si môžete nové aj staré obrazy, fotografie štandardných a nadpriemerných rozmerov, puzzle, plagáty, výšivky, zrkadlá, dresy, poháre, medaily a veľa ďalších netradičných prvkov. Vybrať si môžete z rôznych vzorov rámov. A ak si potrpíte na umeleckých skvostoch, môžete tu zakúpiť diela rôznych umelcov.