Počet ľudí nakazených s koronavírusom neustále rastie a nateraz sa nezdá, že sa to len tak zastaví. Viacero farmaceutických spoločností, ako aj vedcov preto pracuje na vakcíne, ktorá by bola úspešná proti tomuto vírusu. Jedným z nich sa javia byť atazanavir a taxifolín. Pozrime sa na to, čo tieto lieky sú a ako účinkujú. 

Čo je to atazanavir

Najnovšie výsledky ukazujú, že atazanavir, antivírusový liek používaný na liečbu HIV sa zdá byť sľubnou chemickou zložkou. Atazanavir je vždy používaný v kombinácii s ďalšími liekmi na HIV. Patrí do skupiny liekov nazývané proteázové inhibítory. Tie blokujú enzým HIV nazývaný proteáza, čím bránia množeniu HIV a môžu taktiež znížiť množstvo HIV v tele.

Čo je to taxifolín

Ďalší liek, ktorý v niektorých prípadoch pomáha proti koronavírusu je taxifolín, nachádzajúci sa v čokoláde, červenom víne, alebo v zelenom čaji. Ide o jednu z chemických zlúčenín, ktoré majú potenciál stať sa antivírusovým liekom proti ochoreniu COVID-19, navyše bez toxických vedľajších účinkov.

Odborníci sú teda názoru, že existuje spôsob, ako sa ľudia môžu ochrániť, resp. preventívne pôsobiť na koronavírus. Stačí k tomu konzumovať pravidelne čokoládu, vypiť zelený čaj a pohár červeného vína. Samozrejme, v rozumných množstvách, nakoľko príliš veľa dobrého škodí. Pri príliš veľkej konzumácii sa znižuje schopnosť imunitného systému zápasiť s vírusom. Aj pri konzumácii jedál a nápojov obsahujúcich taxifolín stále platí, že je potrebné dodržiavať prísnu hygienu, ako aj pravidelne umývanie rúk.

Atazanavir ako aj taxifolín je možné zakúpiť v e-shope Alchimica, ktorý sa venuje distribúcii chemikálii kompletného sortimentu renomovaných svetových firiem.

Liek proti koronavírusu? Ešte si počkáme

Je dobré vidieť, že atazanavir ako aj taxifolín sa ukazujú ako možné lieky proti koronavírusu. Dokazujú, že netreba strácať optimizmus a veriť vo vedu a ochranné opatrenia. Avšak, na skutočný liek, resp. vakcínu proti koronavírusu si ešte nejakú tú chvíľu počkáme. Vyvinúť liek totižto chce nejaký ten čas, ako aj jeho testovanie. Netreba však strácať nádej, ak sa týmito liekmi zaoberajú odborníci z odvetvia, znamená to, že skutočne fungujú.