Aj chlapi musia riešiť problémy súvisiace s pokožkou. Pre túto potrebu sú na trhu dostupné produkty pánskej pleťovej kozmetiky, ktorá sa nachádza v kúpeľni mnohých pánov. Čo za starostlivosť potrebujú muži a čo konkrétne im môže chýbať?

Dobre vybraná eko drogéria dokáže pomôcť získať a udržať zdravú pokožku. Hlavne v zime si pleť vyžaduje dobrú starostlivosť. Niektorí muži sa o starostlivosť príliš nestarajú a prinajlepšom využívajú hydratačný balzam po holení. Málokto si trúfne kúpiť krém, alebo niečo na čistenie pokožky.

Prečo sa niektorým ľuďom čelo a nos lesknú viac ako iným? Stačí sa pozrieť do najbližšieho zrkadla a pozorovať vlastnú pokožku. Treba si všimnúť, či je na dotyk suchá, alebo mastná a či je mdlá, alebo povädnutá. Či sa na nej nachádzajú vyrážky, vrásky, rozšírené póry, šupinky, suché fľaky, alebo kruhy pod očami.

Takto sa dá ľahko zistiť, čo pokožku trápi a ktorú pánska kozmetika bude treba použiť. Základom je však pravidelné čistenie. Nemyslí sa tým však mydlo alebo sprchovací gél, ktorý sa používa pri sprchovaní.

Suchá pokožka potrebuje hydratovať

Tí muži, ktorí pri pohľade na pokožku nemajú žiadny veľký problém majú s veľkou pravdepodobnosťou typ normálnej pleti. Ďalší môžu zaznamenať drsné miesta, ktoré stratili sviežosť. Bežná i suchá pokožka si vyžaduje hydratáciu. Ide o pleťovú kozmetiku, ktorá dostane do pleti vlhkosť a udrží vzhľad mladistvý. Preto jej treba dopriať starostlivosť a zvoliť vhodný produkt podľa potreby. Normálna pokožka si vystačí s gélovým produktom, suchšia s krémovým, poprípade intenzívne hydratujúcim produktom pomáhajúcim suchším partiám.

Zbavte svoju pleť nečistôt

Pre pokožku, ktorá je nečistá, lesklá a má viditeľne rozšírené póry by sa mali použiť produkty uvoľňujúce upchané póry, ktoré zbavia pleť nečistôt a pripravia ju na následnú starostlivosť. Potrebuje produkty, ktoré tlmia nadmernú produkciu kožného mazu, pričom sa pri čistení pokožka nemôže vysušiť. V opačnom prípade sa bude pokožka brániť a vytvorí ešte viac mazu.

Pre pokožku, ktorá je ochabnutá, s vráskami a bez života je potrebné trochu oživenia. Pánska pleťová kozmetika na spevnenie proti vráskam obsahuje zložky, ktoré pleť vyživujú a regenerujú jej kolagénové a elastínové vlákna. Znižuje sa tak viditeľnosť vrások, navráti sa elasticita a energia, čo sa taktiež prejaví i vo farbe pokožky. Produkty pánskej kozmetiky je možné zakúpiť v e-shope Naureus, ktorý predáva vyše 20-tisíc prírodných produktov.