Viete si predstaviť, že by ste si počas zimy neprezuli obuv a išli by ste von napríklad v sandáloch? Samozrejme, že nie, však? To isté platí aj v prípade prezúvania pneumatík vášho automobilu – cez leto „nosí“ letné pneumatiky a cez zimu zase zimné pneumatiky. Možno vám to príde zbytočné, veď mnoho vodičov si myslí, že stačí mať jeden druh pneumatík počas celého roka, no to je jeden veľký omyl! Pýtate sa prečo?

Ak by ste pneumatiky neprezuli, tak …

Už podľa samotného názvu je vám asi jasné, že zimné pneumatiky sú prispôsobené na jazdu v nepriaznivých podmienkach, vrátane sneženia, dažďa či námrazy, ktorú si môžeme všimnúť predovšetkým ráno. Ak by pneumatiky neboli prezuté, veľmi rýchlo by ste dostali šmyk a na najbližšej zákrute by ste s veľkou pravdepodobnosťou spôsobili dopravnú nehodu. Tá by mohla mať až fatálne následky, keďže nie vždy a všade je vozovka naozaj upravená, aj keď na prvý pohľad sa môže zdať, že je všetko v poriadku. Práve z tohto dôvodu sú nevyhnutné zimné pneu, ktorých úlohou je poskytnúť vám nielen komfortnú, ale najmä bezpečnú a spoľahlivú jazdu, bez akýchkoľvek šmykov či problémov, ktoré vás môžu najmä počas týchto dní „stretnúť“ kdekoľvek na cestách. Pochopiteľne, že ak budete jazdiť príliš rýchlo a nebudete dodržiavať predpisy, nepomôžu vám ani tie najlepšie pneumatiky, čiže treba zdôrazniť, že prvoradá je trpezlivosť vodiča a jeho rýchle reakcie, ktoré môžu tiež v mnohých prípadoch zachrániť život.

Dajte prednosť kvalite

Najlacnejšie pneumatiky, ktoré si môžete vybrať zo širokej ponuky sortimentu, nájdete na jednom mieste – www.pneumatiky.sk. Kvalitné produkty, spokojní zákazníci, výborné referencie, dlhoročné skúsenosti a nepochybne i výhodné ceny sú len niektoré z vlastností, ktoré vám poskytuje špecializovaný e-shop a pneuservis v jednom!