V súčasnej dobe sa veľa ľudí púšťa do vlastného podnikania, pretože väčšina zamestnávateľov neponúka adekvátne a motivujúce finančné ohodnotenie. Stačí mať originálny nápad a obchodnú dušu. Potom sa môžete stať biznismenom aj vy. Tu sa pred vás stavia otázka, či si založiť živnosť alebo spoločnosť s ručením obmedzeným.

Ak máte vysoké ambície a veríte, že vám bude podnikanie prosperovať, potom je vhodné vystupovať ako právny subjekt, teda ako spoločnosť s ručením obmedzeným. No založenie s.r.o. je časovo náročnou záležitosťou, pretože vláda niektorých podnikateľov odrádza od založenia firmy nekonečnou byrokraciou. Ak sa nechcete o nič starať, potom odporúčame obrátiť sa na profesionála menom Firmáreň.sk, ktorá má vo svojej kompetencii založenie aj zrušenie živnosti, ready made s.r.o., prechod zo živnosti na s.r.o. a ďalšie služby.

Čo je to ready made s.r.o.?

Pod týmto na prvý pohľad cudzím termínom sa skrývajú už založené spoločnosti, ktoré sú pripravené na predaj. Znamená to teda, že Firmáreň.sk založila desiatky spoločností s ručením obmedzeným a predáva ich podnikateľom. Hlavnou výhodou je, že s ready made s.r.o. môžete podnikať takmer ihneď po zaplatení.

Všetko funguje tak, že si vyberiete právny subjekt z aktuálnej ponuky a nezáväzne si ho rezervujete. Potom vás kontaktuje Firmáreň.sk s tým, že po vás bude chcieť údaje o spoločníkoch, konateľovi, prípadne o novom sídlu a predmetu podnikania. Túto spoločnosť prevedie vrátane príslušných dokumentov na vás a po podpise listín môžete začať s rozvojom svojho obchodu. Cena za hotovú firmu sa pohybuje od 449 euro.

Všetky ready made s.r.o. disponujú platným daňovým identifikačným číslom, majú splatené základné imanie a nemajú žiadnu činnosť. A navyše je to najrýchlejší spôsob, ako začať s podnikaním, pretože konateľom sa stávate behom pol hodiny.