Síce za oknami ešte panuje zima, už teraz sa môžete zamyslieť nad tým, ako budete tráviť teplejšie jarné a dlho očakávané letné mesiace. Ak máte to šťastie a bývate v dome, tak určite aj na vašej záhrade. Aj počas teplejšej časti roka vás však môžu prekvapiť vrtochy počasia, no stále vás nemusia odradiť od trávenia času v pohodovom prostredí záhrady. Stačí sa len dobre pripraviť.

Zastrešenie terasy spoľahlivo nahradia záhradné párty stany či altánky

Aj keď vonku aktuálne prší, stále si môžete vychutnávať momenty na sviežom vzduchu. Stačí mať len zastrešenú terasu, prípadne lacnejšiu alternatívu záhradného zastrešenia, ktorú predstavujú záhradné párty stany. Do nich si dokážete umiestniť záhradné sedenie a nenechať sa od vonkajšej pohody odradiť dažďom. Ich konštrukcia je veľmi jednoduchá a postaviť ju zvládne naozaj každý.

Potrebné je vybrať si vhodné miesto na záhrade, ideálne rovinu. Následne zložiť kovovú konštrukciu s pevným zafixovaním nosných bodov do zeme. Celá konštrukcia je ako skladačka a nepotrebujete k nej žiadne špeciálne dielce alebo náradie. Všetko je súčasťou balenia. Na záhradné párty stany stačí následne už len navliecť strechu a bočné steny a provizórny zastrešený priestor v záhrade je na svete.

Skladacie záhradné altánky sú druhou a zároveň lacnejšiou alternatívou na prestrešenie záhradnej párty

O niečo lacnejšou alternatívou záhradných stanov sú skladacie záhradné altánky. Majú spoločné konštrukčné črty s jedným zásadným rozdielom. Zakrytá je len ich strecha a bočné steny ostávajú voľné. Altánky sa preto hodia skôr len ako ochrana pred slnkom, než pred daždivým počasím.

Obe varianty skladacieho záhradného zastrešenia sú využiteľné aj pri usporadúvaní záhradných akcií vrátane väčších osláv či dokonca udalostí, akou je napríklad aj svadba. Rolu dokonca nehrá ani počet ľudí, ktorých chcete dostať pod stan či altánok. Konštrukcia je veľmi variabilná, a preto je možné na stan alebo altánok napojiť priamo ďalší, čím vytvoríte priestor pod strechou požadovanej plochy.