Pri zhone počas príprav vianočnej večere, a pomyslení na neustále výbuchy pyrotechniky sa ani nie je čomu veľmi čudovať.

Stále viac z nás sa rozhoduje, či už celé Vianoce, alebo aspoň Silvestra, stráviť na chate. Ak však máte vlastnú, nemusíte si robiť starosti s rezerváciou ubytovania, a pokojne sa môžete rozhodnúť na poslednú chvíľu, teda v prípade, že máte nachystaný dostatok jedla, ale aj dreva na zakúrenie. Aj keď nie je stále jasné, aký bude prelom rokov, či celá blížiaca sa zima, je zrejmé, že najmä v noci vysoké plusové teploty nehrozia.

Práve preto je potrebné na podobný scenár myslieť vopred a všetko potrebné nachystať. Dostatok jedla je už samozrejmosť, väčšine z nás predsa v týchto dňoch praská chladnička vo švíkoch, no problém môže byť práve s kúrením.

Ak na chate trávite svoj čas pravidelne, a to bez ohľadu na ročné obdobie, iste máte dostatok dreva už prichystaný, prípadne na tom usilovne pracujete. Teplo je jednoducho najdôležitejšie, a tak ak sa tu chcete zdržiavať, bez dreva to nepôjde. Na to však potrebujete správne náradie. Motorová píla, či štiepacia sekera je zrejme súčasťou aj Vašej záhradnej výbavy, no pohodlnejšie môžete drevo na zimu nachystať aj na cirkulári. Aby ste svoju prácu ale nemuseli prerušovať pre prípadné poruchy, skontrolujte aj stav hnacích remeňov. Nezaškodí mať aj nejaké v zásobe, a tak hľadajte tie správne klinové remene včas.

Nezabudnite však po lete skontrolovať aj krbové kachle. Ak nebudú fungovať správne, hrozí poškodenie nielen majetku, ale aj zdravia. Poobzerať sa však môžete aj po nových, a to pohodlne na dmstudio.sk .

FOTO: