Veľké upratovanie v týchto dňoch organizuje väčšina žien. Ak si nemôžeme dovoliť urobiť všetko naraz, radšej si prácu rozdelíme, a tak si šetríme sily, aj na iné naše povinnosti.

Záver roka je pre nás predsa len viac stresujúci, musíme plánovať nielen poriadok u nás doma, ale aj sviatočné menu, a tiež kúpu darčekov. Ani zdobenie stromčeka sa zväčša bez našej pomoci nezaobíde. Ak teda nechceme zažívať zbytočný stres, musíme všetko dobre plánovať.

Nie všetci muži sa však do tohto kolotoča aj skutočne zapájajú a ešte menej tak robí na základe vlastnej iniciatívy. Poriadok v domácnosti by však mali byť rovnako vážne ako aj my. Ich povinnosti sú však väčšinou viazané na pomoc všade tam, kde na to nestačia naše sily. Poriadok si však jednoducho musia udržiavať tam, kde máme my obmedzený prístup. Väčšina chlapov sa tak v tomto období utieka do garáže, či svojej dielne. Majú tak pokoj od nás, a samozrejme aj my od nich, no rovnako by mali poriadok udržiavať aj tu. Inak sa nemôžu čudovať, že náradie nenájdu tam, kde je ich obvyklé miesto.

Aj keď väčšina domov má garážovú bránu, ktorá všetko schová, predsa len treba z času na čas upratať aj tu. Ak ešte len nad garážovou bránou uvažujete, pozrite si ponuku aj na venys.sk.

S najväčšou pravdepodobnosťou však aj tak napätý rozpočet v tomto období, určite zaskočí aj nečakaný výdavok. Vždy sa niečo pokazí v tej najmenej vhodnej chvíli. Ak sa tak stane u Vášho auta, nemusíte v zime cestovať len hromadnou dopravou. Aj náhradné súčiastky zoženiete za rozumnú cenu, hľadajte však repasované diely.

 

FOTO: venys.sk