V súčasnej dobe je veľmi dôležité dokázať sa primerane chrániť pred nebezpečnými mikróbmi a preto vám dnes predstavíme zaujímavú možnosť pre zníženie rizika nákazy u vás doma. Nech sa páči, zoznámte sa s kľučkami s antimikrobiálnou ochranou.

Zabudnite na mikróby na kľučkách

Existujú rôzne spôsoby, pomocou ktorých znížite výskyt baktérií a vírusov vo vašej domácnosti na minimum. Základom je samozrejme dostatočná osobná hygiena a pravidelné, ako aj detailné umývanie rúk čistou vodou a mydlom. V priebehu dňa sa dotýkame rôznych objektov, na ktorých sa môžu vyskytovať mikróby v dôsledku kontaktu s inými osobami. Odporúčame vám preto zaobstarať si kľučky na dvere, ktoré sú vybavené účinnou antimikrobiálnou ochranou. Povrch tohto druhu kľučiek je pokrytý špeciálnym materiálom, na ktorom sa rôzne druhy mikróbov vo forme vírusov a baktérií nedokážu rozmnožovať tak ako je tomu v prípade bežných vstupných kľučiek.

Tajomstvo úspechu antimikrobiálnej ochrany spočíva v efektívnej povrchovej úprave Antigerm, ktorá si dokáže poradiť s likvidáciou stoviek mikróbov a ich pozostatkov. Postupne sa z nich uvoľňujú ióny striebra prenikajúce k DNA baktérií a vírusov, v dôsledku čoho už tieto vírusy ďalej nie sú schopné sa množiť. Podobné bezpečnostné kovanie zároveň plní úlohu ochrany vášho domova pred vniknutím potenciálnych zlodejov. Vďaka svojej dlhodobej životnosti sa len tak ľahko neopotrebuje a dá sa aplikovať na akýkoľvek typ dverí, či už vlastníte drevené, plastové, oceľové alebo hliníkové dvere.

Bezpečnosť na prvom mieste

Prvoradým účelom bezpečnostného kovania je ochrana bezpečnostnej vložky vchodových dverí. Pokiaľ hľadáte najvyššiu kvalitu, zvolená bezpečnostná vložka by mala nielen bezchybne fungovať, ale zároveň poskytovať vám a ďalším členom vašej rodiny najvyšší stupeň bezpečnosti. Tú vám poskytne prvotriedny zámkový systém, ktorého ideálnym príkladom je systém DOM nemeckého pôvodu. Vyznačuje sa odolnosťou voči vŕtaniu a iným technikám za účelom násilného vniknutia do domu. Predchádza tiež nelegálnemu kopírovaniu kľúčov a môžete si zvoliť z viacerých dostupných modelov podľa vašej preferencie a požiadaviek.