V posledných rokoch sa historické jadro Bratislavy zmenilo na nepoznanie. V kontraste starobylých budov, ktoré dostali nový kabát, stojí moderné štvrte a nákupné centrá. Kľukaté ulice Starého Mesta sú posiate turistami viac ako kedykoľvek predtým. No slovenská metropola neponúka iba architektonické skvosty. Aby ste navštívili všetky krásne zákutia a významné miesta, zostaňte tu po viacero dní. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme niekoľko skvelých tipov, na čo nezabudnúť.

Príjemná atmosféra, luxusné ubytovanie, bohatý kultúrny život a veľa zaujímavých atrakcií – presne tak by sa dalo charakterizovať hlavné mesto Slovenska.

Od pamiatok po zábavu

Symbolom mesta je Bratislavský hrad, ktorý ukrýva historické expozície s cennými exponátmi slovenských národných dejín od počiatku po súčasnosť. Za pozretie stojí ruiny monumentálneho hradu Devín, ktoré sa nachádzajú na skale nad sútokom rieky Moravy s Dunajom. Nad mestom sa týči televízna veža a v nej sa nachádza otáčajúci sa reštaurácia, z ktorej sa vám otvára nádherný výhľad na celú Bratislavu. Rodiny s deťmi si zábavu užijú v miestnej zoologickej záhrade.

Pre milovníkov aktívneho odpočinku

Okolie Bratislavy je pretkané pešími a turistickými trasami. Veľmi lákavo znie tiež výlet na lodi. Prejsť sa môžete na Kamzík, čo je kopec nad Bratislavou vhodný v zimnom období na lyžovanie. Naplánujte si tiež prechádzku po Malokarpatskej vínnej ceste, ktorá je lemovaná hradmi a zámkami.

Od rozprávkovej dovolenky vás delí rezervácia

Ojedinelú atmosféru, prvotriedne izby a komfort sľubuje prémiový hotel v centre Bratislavy. Veľmi často sa tento hotel nazýva aj hotel Slovensko či Krásavica na Dunaji. So svojimi kvalitnými službami, atraktívnymi izbami a ideálnou polohou je hotel magnetom pre turistov.

savoy+180,0

Reštaurácia Savoy v hoteli Radisson Blu

To je kvalitný servis odetý do moderného dizajnu. O zážitok nielen pre oči si pre našich návštevníkov pripraví tím šéfkuchára Lukáša Furbacha.