Beautiful girl preens before small mirror isolated on white

Akné je pre mnohé mladé dievčatá, ale aj zrelé ženy traumatizujúci zážitok, ktorý im dokáže pekne znepríjemniť život. Toto chronické kožné ochorenie nás však môže prekvapiť nielen na tvári, ale aj na chrbte, hrudníku alebo aj na krku. Aká je vlastne príčina nepríjemných vyrážok a pupienkov?

Ako a prečo akné vôbec vzniká?

Akné je ochorenie kože, ktoré vzniká v póroch práve vďaka nadbytočnému kožnému mazu. Tukové žľazy, ktoré sú umiestnené v každom vlasovom vačku produkujú maz, ktorý zvláčňuje pokožku. No pri väčšom množstve kožného mazu sa začínajú vo vačku tvoriť baktérie a následne dochádza k zápalu. Nadmerná produkcia kožného mazu môže byť aj z dôvodu nerovnováhy ženských a mužských hormónov. Medzi ďalšie faktory, ktoré prispievajú k vzniku akné patrí aj stres, dedičnosť, nadmerná spotreba tuku a pochopiteľne aj nesprávna starostlivosť o pleť.

Ako sa starať o problematickú pleť?

Pokiaľ sa vám sem tam vytvorí na tvári akné, je možné individuálne posúdiť životosprávu a zamyslieť sa nad možnou príčinou vzniku. Boli ste v poslednej dobe vo veľkom strese? Budete mať o pár dní menštruáciu? Dotýkate sa pokožky špinavými rukami? Existuje teda skutočne veľa dôvodov, prečo vás akné môže raz za čas poriadne potrápiť, no odpoveď sa nájde takmer vždy. Okrem toho je potrebné zakúpiť si aj špeciálne kozmetické prípravky, ktoré vám pomôžu pri ošetrení problematických miest. Kozmetika by mala byť určená najmä pre citlivú a problematickú pleť a nemala by obsahovať alkohol, ktorý by mohol váš problém ešte viac zhoršiť. Liečba akné musí byť pravidelná a dôkladná, inak sa problému nezbavíte.

Tak toto nerobte!

Zabudnite na vytláčanie vyrážok! Tento proces by mal vykonávať len odborník, ktorý má v tom už prax. Z nedostatočného vytlačenia vyrážky môže vzniknúť nepríjemný červený vred, ktorý vás bude bolieť a trápiť ešte niekoľko dní. Nikdy sa tváre nedotýkajte špinavými rukami, pretože pri každom dotyku si na ňu nanášate baktérie, ktoré vám behom dňa doslova prešli rukami.

face-up! 3.png

Ako bojovať s akné?

V prvom rade treba zmeniť životosprávu. Obmedzte teda príjem tučnej stravy, zabudnite na prepálený tuk, vzdajte sa korenistých jedál a stabilizátorov v potrave. Z jedálničku odstráňte cukor a vyhnite sa polotovarom. Verte, že stav vašej pleti sa výrazne zlepší, a to aj v prípade, že obmedzíte kofeín, alkohol a o fajčení ani nehovorím. Okrem toho nezabúdajte na pravidelné čistenie pleti ráno aj večer.

Ak je pre vás starostlivosť o pleť skutočne dôležitá a dáte si záležať na tom, čo je pre vás správne, a čo naopak nie, prístroj na liečbu akné Face-up! vám pomôže pri liečbe problematickej pleti. Tento kozmetický prístroj dokáže akné najskôr zmierniť, no pri pravidelnom užívaní aj úplne vyliečiť. Že neveríte? Účinnosť prístroja Face-up bola otestovaná na 190 pacientoch, pričom pomohla až 90% z nich. Okrem minimalizovania nedostatkov zanechá vašu pleť hydratovanú, pružnú a vyrovná všetky nerovnosti na tvári, ktoré vás trápia. Prístroj bol vynájdený v susednej Českej republike a obľúbilo si ho už mnoho dievčat, ale aj mužov, ktorí majú rovnaký problém – akné.

 

Obrázky: Africa Studio / Dollar Photo Club,  faceupakne.sk