V dnešnej modernej dobe je čoraz viac na vzostupe trend zdravého životného štýlu, ktorý uprednostňuje mnoho ľudí. Tráviť čas v prírode, dýchať čerstvý vzduch a užívať si pokojné ticho niekde uprostred lesa je skutočne neopísateľný pocit. Prírodu však nechceme len využívať, ale aj chrániť. Jednou z variant je zrub – drevený domček.

Útulné bývanie v zdravom prostredí

Ide o ekologickú stavbu vyrobenú z prírodného materiálu. Drevo pri jeho výrobe prechádza len tou najmenšou úpravou, takže budúci majitelia zrubu majú istotu, že budú žiť len v zdravom prostredí. Drevený dom pomáha vo vnútri udržať optimálnu vlhkosť vzduchu, takže príjemnú klímu oceníte aj v týchto horúcich dňoch. V zime sa zase v zrube udržuje teplo, takže vaše náklady na energiu budú len minimálne.

Vhodný pre alergikov aj astmatikov

Drevený masív pohlcuje všetok prach a nečistoty. Ak teda trpíte alergiou na prach alebo ho jednoducho neznesiete, zrub je pre vás ideálny. Ďalšou výhodou je veľmi dlhá životnosť, a to práve vďaka využitiu prírodných materiálov, ktoré okrem iného aj veľmi pekne voňajú, čo podporuje príjemné bývanie. Plusom je aj to, že výstavba zrubu má vďaka malej produkcií odpadu a nízkych nákladov na presun materiálu menší dopad na životné prostredie.

Zruby vyzerajú veľmi pekne na mieste, kde je veľké priestranstvo, takže ideálne v blízkosti lesa alebo hôr. Stavba zrubu láka najmä ľudí, ktorých už viac nebaví život v meste a chcú uniknúť od neustáleho stresu a mestského hluku.

Ako sa starať o drevo?

Keďže je drevo prírodný materiál, treba sa oň aj patrične starať. Samozrejme, že ho nemusíte každý deň umývať alebo natierať, to by mu mohlo skôr uškodiť ako pomôcť. No každé 3 roky sa vyžaduje náter, ktorý drevo chráni pred škodcami, plesňami a UV žiarením. Je potrebné si teda uvedomiť, že drevo stále žije a pracuje. Preto je dôležité ho aj raz za čas očistiť od narastajúceho machu.

Zruby pôsobia vďaka dreveným stenám veľmi pokojným a príjemným dojmom, čo oceníte najmä večer, keď prídete domov unavení z práce. Pomôžu vám zbaviť sa depresie, zlej nálady a negatívnych myšlienok.

Tradičná firma Gasparik s.r.o., ktorá pôsobí na trhu už 20 rokov, ponúka široký výber tých najkrajších zrubov, ktoré sú vyrobené len z kvalitných prírodných materiálov. Ak budete chcieť akékoľvek informácie, neváhajte nám zavolať na tel. číslo: + 421 41 4364 235.