Aktuálne trendy a špičkoví dizajnéri diktujú v tomto roku pre detské izbičky neutrálne odtiene farieb doplnené nejakými zaujímavými (tematicky ladenými) detailmi. Necháte sa inšpirovať?

Detská izba – svet dieťaťa

Akonáhle deti trochu podrastú a majú svoje názory, zvyčajne sa vyjadrujú aj k tomu, ako by mala vyzerať ich izba. Zdôraznia, čo by v nej chceli mať a čo sa im až tak nepáči. Mnoho rodičov sa len ťažko stotožňuje s názorom odieť všetko do ružovej a doplniť to ešte nálepkami poníkov, prípadne vyhovieť dvanásťročnému tínedžerovi, ktorý netúži po ničom inom, len mať izbu tmavú, s pomaľovanými lebkami.

Tu sa skutočne ťažko hľadajú kompromisy, avšak nech sú predstavy našich ratolestí akokoľvek uletené, mali by sme ich brať do úvahy. Je to predsa ich izba, ich súkromný priestor, v ktorom by sa mali cítiť komfortne.

Neutrálny kompromis

Súčasný trend, čo sa dekorovania detských izieb týka, je milosrdný k tým z nás, ktorí príliš neobľubujú extrémy. A tak, ak sa len trochu dá (koniec-koncov, platíte to Vy), apelujte na dieťa, aby bolo prístupné kompromisom. Netlačte ale na pílu, reagujte pokojne. 

„Áno, môžeme to doladiť do tmavo-siva, ale skombinujeme to s bielou, čo ty na to?“

Detské izby so sivými doplnkami už predsa nie sú také hrôzostrašné, alebo?

Rovnako je treba mať na pamäti, aby sme priestor farebne neprekombinovali, aj hračky sú totiž farebné a mix všetkého môže vyznieť chaoticky. 

Deti sú premenlivé

Vkus detí sa vyvíja, mení, to však nie je dôvod, aby ste to svojim deckám vyhadzovali na oči a rozhodli za nich. Aj tu je dobré zvoliť na steny či nábytok neutrálne farby, ktoré následne ľahko oživíte pestrými a veselými doplnkami (vankúše, sedací vak, nálepky na stenách či skriniach, obliečky). Ako bude Vaša princeznička rásť, celkom poľahky tak zmeníte izbu s motívom Popolušky na izbu mladej slečny, ktorá už z Disneyho rozprávok vyrástla. Podobne je to i mladého tínedžera, ktorý si ešte donedávna lepil na steny plagáty obľúbených animovaných postavičiek a dnes už brázdi okolie na podomácky upravenej motorke. 

Držíme palce, aby sa Vám podarilo nájsť kompromisy vždy, keď sa bude schyľovať ku zmene, prípadne ju naplánujete vedome. Hľadajte vhodné riešenia spoločne. Kam sa umiestni detská posteľ, doplnky, nálepky a plagáty? Úlohou rodičov je predsa hľadať cestu k deťom, nie sa im vzďaľovať. Nechajte vyniknúť ich individualitu i prostredníctvom toho, čo im je najbližšie, a teda súkromného priestoru vlastnej izby. 

Zdroj: angieslist.com/articles/kids-room-ideas-best-trends-2015.htm

Foto: files.detskapostel.com/200002533-226ef23690/filip_3_samolot(1).jpg