Rok čo rok prichádza leto a s ním aj otázka, na ktorú odpoveď hľadajú milióny ľudí po celom svete. Inak to nie je ani na Slovensku. Tá otázka znie: Kam ísť tento rok na dovolenku?

Väčšinou sa odpoveď točí okolo zahraničia, pláže a mora. No ak už máte každý rok plné zuby toho istého, máme pre vás skvelý tip, kam môžete zájsť. Navyše môžete byť rovnako opálený ako od mora.

Kam teda ísť? Na hory.

Tie majú svoje čaro nielen v zime, keď sú plné snehu a chodí sa lyžovať, ale aj cez leto.

Veľká výhoda – výhľady široko ďaleko

Pri mori vidíte jednu veľkú mláku z ľavého kraja po pravý. Ale keď sa prejdete po horách na nejaký vrch, ten výhľad stojí za to. Taký pri mori zažiť nemôžete.

Na horách v lete nie je nátresk

Keďže dovolenka pri mori je prvá možnosť, ktorú volí väčšina ľudí, môžete očakávať, že pri mori bude oveľa viac ľudí ako na horách. Niektoré pláže sú dokonca povestné tým, že sa na nich nedá ani hnúť. Typickým príkladom je marocký Rabat alebo pláž La Perla v Argentíne alebo pláž vo francúzskom meste Nice.

To neznamená, že nenájdete aj pokojnú pláž, kde je málo ľudí a môžete si ju do sýtosti užiť. Určite sú aj také. No stále to bude dookola to isté – vyvaľovanie sa na pláži.

Môžete zažiť skutočný relax

Relax znamená nerobiť nič, uvoľniť sa a nechať veci plynúť. Problém však môže nastať pri dnešnom syndróme, pri ktorom ľudia nie sú schopní odložiť svoj mobil a nebyť na sociálnych sieťach, písať správy alebo čítať emaily. Ťažko môžete zresetovať svoju myseľ, keď sa venujete mobilu.

Na horách môžete využiť totálny oddych v podobe wellness.  Môžete nájsť niekoľko hotelov špecializovaných na wellness v Tatrách. Dokonalý zážitok si užijete v saunách, pri masážach alebo v bazénoch. Pri nich musí ísť mobil bokom, takže tu si oddýchnete oveľa lepšie.

Nemusíte sa báť, že slnko spáli jemnú pokožku vašich detí

Ako starostlivý rodič určite viete, že detská pokožka je jemnejšia a citlivejšia na slnko ako u dospelých. Síce aj na horách by sa mohli spáliť, ale hotely na horách myslia aj na pobyty s deťmi. To znamená, že pre nich majú prichystané rôzne atrakcie vnútri aj vonku v okolí hotela, kde

A najlepšie na tom je, že k horám nemusíte dlho cestovať, pretože ich máme aj na Slovensku. Vysoké či Nízke Tatry, Slovenský raj, Kremnické vrchy, Veľká Fatra, Malá Fatra… zoznam by mohol pokračovať.

Ak si aj vy chcete užiť hory, viac informácií nájdete na www.partizan.sk