Niektorí ľudia si na seba oblečú prvú vec, ktorá im udrie do očí, iní preferujú premyslenú voľbu a dobre zladené oblečenie, aby vyzerali skvele.

Platí to hlavne pre ženy. Možno sa zdá, že je to stereotyp, ale je jeden z najtrefnejších. Ženy naozaj milujú nakupovanie. Samozrejme, nie všetky. Ale v zásade platí, že túto aktivitu majú veľmi radi a nachádzajú potešenie, keď si kúpia niečo nové. Na druhej strane, mužov táto aktivita príliš nebaví.

Podľa britského výskumu z roku 2013 na 2000 Britoch, muži toho majú pri nákupoch dosť už po 26 minútach. A je to ešte horšie, keď začnú pociťovať hlad, alebo sú na nákupoch s priateľkou, ktorá si nevie vybrať. Pritom ženy dokážu nakupovať neúnavne aj dve hodiny, kým začnú byť znudené. A to sa stane len vtedy, keď nevedia nič dobré nájsť, alebo im ich druhá polovička začne pripomínať, ako už toho má dosť a chcel by ísť robiť niečo iné.

Vysvetlenie možno nájsť v časoch, keď sa začala formovať spoločnosť a ľudia žili ako zberači a lovci. V dobách dávnych, keď boli muži lovcami, nemali možnosti, z ktorých mohli vyberať. Ak videli korisť, museli ísť po nej.

Ak to preložíme do súčasnosti, tak mužov niečo zaujme, vyskúšajú to, a kúpia. Na rozhodovanie si veľa času nevyhradia.

Naopak, ženy tvorili zberačskú časť a ich úlohou bolo zásobovať rodinu ovocím, zeleninou, bobuľami, zrnami a semienkami rastúcimi vo voľnej prírode. Táto aktivita bola pomalšia a bolo z čoho vyberať.Ak to opäť preložíme do súčasnosti, tak ženy pri nákupoch skúšajú, zvažujú, porovnávajú a celkovo si to užívajú.

Okrem toho, ženy sa potrebujú dobre obliecť na rôzne situácie: dovolenka, leto, zima, do práce, von, voľný čas… Navyše majú viac možností od šiat, šperkov po doplnky, tak prečo ich nevyužiť. Ak si chcete nákupy naozaj užiť, čo takto zájsť na nákupy do zahraničia so svojimi priateľkami? Urobiť si dámsku jazdu je veľmi jednoduché.

Nemusíte ísť vlakom ani lietadlom, keďže v takom prípade budete dosť obmedzovaný tým, koľko vecí si so sebou môžete zobrať a budete sa musieť  prispôsobiť času odletu. Oveľa lepšie je ísť autom. Pritom ani nemusíte mať vlastné, keďže k dispozícií vám je požičovňa áut, v ktorej si môžete vybrať auto podľa svojich potrieb. Navyše, prenájom auta má tú výhodu, že náklady za prenájom viete navzájom rozdeliť a v kufri budete mať veľa miesta na vaše nákupy.

Už stačí len vyraziť a objavovať obchody v zahraničí.

Článok pre vás pripravili špecialisti na prenájom áut z www.rai.sk.