Viete, ako sa volá pramatka všetkých kožených sedačiek, gaučov a pohoviek? „Chesterfieldka“, mohutná kožená pohovka s hlboko zapustenými gombíkmi, ktorá mení obyčajné sedenie na skutočný zážitok už viac ako tristo rokov. Symbol anglických knižníc a gentlemantských klubov, kde sa pri whisky a cigare stretávali vplyvní muži, aby si poklebetili. Vďaka tomuto kusu nábytku získala koža titul „elegantná a luxusná“ a uchovala si ho aj do dnešného dňa.

Kožené postele

Menej tradičným koženým kúskom nábytku sú postele. Už ste videli koženú posteľ? Symbol elegancie, moderných línií, nadčasovosti a vycibreného dizajnu. Aj tie najjednoduchšie línie ako vlny či geometrické tvary oblečené v koži dokážu vykúzliť sen mnohých spální. Elegantné a luxusné kožené postele sa okamžite stanú hlavnou dominantou spálne a upútajú pozornosť každého. Keby sa konali voľby na kráľa spálne, kožená posteľ by ich s prehľadom vyhrala. A to bez kupovania hlasov.

Aká je dominanta obývačky?

Tak ako spálňa, tak aj obývačka by mala mať svoju dominantu – niečo, o čom na prvý pohľad vieme, že je hlavným kusom nábytku. Tento kus nábytku sa najčastejšie nachádza v konverzačnej zóne a býva ním gauč. Čím je obývačka väčšia, tým by mal byť väčší aj gauč. Veľkosť prispôsobíte veľkosti obývačky, ale ako vybrať materiál? Vybrať luxusnú koženú sedačku alebo útulne vyzerajúcu textilnú? Každé typ má svoje pre a proti, máte deti alebo zvieratá? Vyberte si koženú. Mávate v byte hrozné teplo? Vyberte si textilnú.

Ako na dekorácie vo veľkej izbe?

Poznáte to, máte veľkú izbu a veľa malých dekorácií, ktoré pôsobia nevýrazne. Vymeňte ich za veľké! 10 malých figuriek za jednu poriadnu sochu. 10 malých obrazov za jeden veľkolepý obraz. Malé kvietky roztrúsené v desiatkach kvetináčov za jeden gigantický kvetináč. Až vtedy budete mať pocit, že všetko je tak, ako má byť.