Svadba, veľký deň pre nevestu, pre ženícha a aj pre všetkých pozvaných. Každá svadba je nezabudnuteľná a zároveň žiadna svadba nie je nikdy dokonalá. Vždy sa niečo pokazí, či je to farba svadobnej organzy, ktorá je o jeden odtieň iná, ako ste chceli alebo miesto svadobnej torty vám pošlú takú, z ktorej vyskočí striptérka. Svadba nemôže byť dokonalá, preto sa o takú ani nesnažte, aj drobné zaváhania, či nedostatky ukážu vašu ľudskú tvár, ktorú každý jeden svadobčan pochopí.

Starostí vyše hlavy

S organizovaním svadby máte starosti vyše hlavy, aj keby ste mali krk dlhý ako žirafa. A stále len pribúdajú a pribúdajú. Preto sa nebojte požiadať o pomoc, kto by už len odmietol prosbu nevesty? Nikto, alebo len niekto bez srdca. Nebojte sa zveriť právomoci svojmu snúbencovi, rodičom, budúcim svokrovcom, dôverujte im a oni sa za vašu dôveru odplatia dobre odvedenou prácou. Netrápte sa myšlienkou, čo keď sa niečo pokazí, je to váš veľký deň. Veľký deň a vy budete mať výnimočnú svadbu.

Využite techniku

Uľahčite si niektoré veci pomocou techniky – pýta sa vás každý, na svadobný darček? Vytvorte zdieľaný dokument s tipmi na darčekmi a každý si zapíše svoje meno k tomu darčeku, ktorý vám kúpi. Pokojne si nechajte miesto pozvánok vytvoriť internetovú stránku, kde bude všetko dôležité – dátum svadby, pár slov o vás, organizačné pokyny – miesto svadby, mapa, harmonogram svadby, svadobné menu či iné veci, ktoré chcete, aby ľudia vedeli dopredu. A miesto papierových pozvánok pošlite emailom link na stránku.

Svadobná cesta

Keď z vás opadne stres, doprajte si svadobnú cestu vo forme dovolenky – nie je nič lepšie, ako na pár dní vypnúť hlavu a zabudnúť na celý tento „blázinec“. Navštívte romantickú Kalábriu, ktorá je známa tým, že je tam jedno z najromantickejších miest v celom Taliansko – Capo Vaticano. Okrem iného dostanete zmes taliansko-grécku zmes kultúr, nezabudnuteľné pláže, neskrotnú prírodu a stáda divokých koní. Ideálne miesto na medové týždne.

 

Photo by Feelart / freedigitalphotos.net