Webová stránka – váš portrét, ktorý ukazujete celému svetu. Ukazujete to, o čom si myslíte, že je pre vašich návštevníkov (nie pre vás) dôležité, obsah, ktorým chcete premeniť neplatiacich návštevníkov na platiacich zákazníkov. Mysleli ste na toto všetko, predtým ako ste začali robiť svoj web? Že nie? Chyba, veľká chyba! Aj toto je jeden z dôvodov, prečo na tvorbe web stránok nešetrite. Prečo? Pretože, keby ste si zaplatili profesionálov, tí by na to mysleli za vás. A čo by na vašom webe nemalo chýbať?

Obsah

Obsah je kráľ, kričí to už každý začínajúci marketér a má pravdu. Naozaj je obsah kráľ a ako by mal vyzerať kráľovský obsah? Mal by byť výnimočný, nemal by byť robený iba kvôli SEO optimalizácií, mal by byť pridávaný neustále, mal by byť zaujímavý a návštevník by ho nemal nájsť nikde inde iba na vašej stránke.

Predávate gauče? Ponúknite vaše know how, na čo si majú ľudia pri nakupovaní dávať pozor, nebojte sa vstúpiť do vôd, do ktorých nikto ešte nevkročil. Vyrábate nábytok? Pridajte video návod, ako si vyrobiť vlastné kúsky nábytku svojpomocne. Vymyslite si niečo origiálne – možností je milión.

Dizajn

Pri vytvorení web stránky je dôležitý dizajn, pretože to je prvá vec, ktorá urobí dojem na návštevníka – či už dobrý alebo zlý. Myslíte si, že na prvom dojme nezáleží? Omyl, výskumy potvrdili, že ľudia si radšej niečo kúpia od človeka, ktorý im je sympatický, majú s ním niečo spoločné alebo im pripomína niekoho, koho majú radi, preto nepodceňujte dizajn. Ako by mal vyzerať?

Lineárna scrollovacia štruktúra, jednoduchý a príťažlivý vizuál doplnený o infografiky, fotografie – žiadne stiahnuté fotky z fotobanky, vaše vlastné zábery, ktoré návštevníkovi dovolia nahliadnuť do života vašej firmy a zvýšia dôveryhodnosť – ľahšie dokážeme veriť tomu, koho už poznáme, hoci aj iba z fotografie. Toto sú všetko detaily, ktoré rozhodujú o tom, či premeníte návštevníkov na zákazníkov.

 

Photo by 2nix / freedigitalphotos.net