Na stred roka sa netešia len deti, ale aj my dospelí. Síce prázdniny im len slepo závidíme, no predsa sa tešíme z príjemného a najmä teplého počasia aj na vytúženú a zaslúženú letnú dovolenku. Práve tento oddych je pre nás natoľko dôležitý, že si s jeho plánovaním robíme starosti až takmer rok.

Aj keď sa neraz rozhodujeme na poslednú chvíľu, predsa len sa s výberom destinácie zaoberáme aspoň v myšlienkach podstatne skôr. Letná dovolenka, najmä tá pri mori však nie je celkom lacná, preto sa naše myšlienky točia najmä okolo rozpočtu. Na potrebnú hotovosť si preto nechávame dostatok času, a tak neraz šetríme už od Vianoc, či poslednej dovolenky.

Prípravy pred samotným odjazdom si však vyžadujú oveľa viac, ako plnú peňaženku. Netreba zabúdať, že často potrebujeme nové plavky, oblečenie, ale aj obuv. Ak teda chodíte k moru pravidelne, iste dobre viete, že práve morská vody ničí aj najdrahšie plavky veľmi rýchlo. Aj keď si teda na módu veľmi nepotrpíte, nové plavky po nejakom čase potrebujete aj Vy. Nepodceňujte však ani obuv. Pohodlné sandále sú základ, no záleží najmä na tom, kde budete tráviť väčšinu svojho času. Ak vyhráva pláž, hodia sa Vám skôr sandále na rovnej podrážke. Ak je však v letovisku aj dláždená promenáda, môžete si vziať aj extravagantnejší, no menej pohodlný pár.

Ako prvé však musíte vyriešiť najmä cieľ Vašej tohtoročnej dovolenky. Ak máte radi orient, je pre Vás ako stvorené Turecko. Práve tu sa stretáva v zaujímavej harmónií vplyv rôznych kultúr, o krásnych plážach a výborných hotelových službách ani nehovorím.