Možno sa to ani nezdá, no zariadiť detskú izbu nie je vôbec také jednoduché! Ako spojiť priestor, v ktorom budete vaše ratolesti učiť prvé krôčiky s nábytkom, ktorý je nevyhnutnosťou každej detskej izby? Základom je, aby bola detská izba funkčná, bezpečná a splnila tú najdôležitejšiu úlohu – poskytla miesto, kde sa bude dieťatko cítiť dobre.

Farby, ktoré nabudia vaše zmysly!

Možno ste už počuli niečo o tom, že farby majú na človeka obrovský vplyv. Áno, je to presne tak, pretože práve farby dokážu človeka určitým spôsobom „nakopnúť“, motivovať ho a určitým spôsobom i nabiť pozitívnou energiou. V prípade detskej izby by ste sa mali držať tohto pravidla dvojnásobne – detsky nábytok by mal byť pestrý a veselý, ideálna je kombinácia troch rôznych farieb a záležať si dajte aj pri výbere stien, ktoré by však nemali pôsobiť príliš rušivo.

Nábytok tých najrozličnejších materiálov

Plastové stoličky a plastový stolík? Jednoznačne áno! Ak máte malé dieťatko, ktoré sa len učí kresliť či písať, nie je nič jednoduchšie, ako zmyť všetky nečistoty z plastu behom jednej minúty. Rovnako to funguje aj v prípade kovového nábytku, ktorý možno na prvý pohľad pôsobí „chladne“, no v kombinácií s drevom sa v izbe vytvorí hrejivá atmosféra a starostlivosť o ňu bude menej prácna.

Dominanta izby – skriňa!

Detské izby nábytok hrá skutočne dôležitú rolu, veď jednou z dominánt je práve skriňa. Ideálna je nie príliš malá, no ani príliš veľká skriňa. Skúste vybrať kompromis, prípadne si dajte vyrobiť skriňu na mieru, ktorá bude spĺňať vaše požiadavky na rozmer a ďalšie funkčné parametre. Pri deťoch sa treba vyvarovať zrkadlám, ostrým hranám či skleneným dvierkam, ktoré by sa mohli rozbiť alebo dieťa poraniť. Vsaďte na skriňu s posuvnými dverami, keďže manipulácia si nevyžaduje ďalší priestor na rozdiel od skríň s klasickým otváraním. Chybu nespravíte ani vstavanou skriňou, ktorá ušetrí kopec miesta!