Motivujte deti k športu pomocou kolieskových korčúľ

Prebudiť v malých deťoch lásku k športu nie je až tak ťažké, ako si myslíte. Podstatné je nájsť šport, ktorý ich bude baviť. Úplne ideálne je, keď sa budú venovať aktivitám spolu s vami. Detská túžba napodobňovať rodičov vám v motivácii ratolestí veľmi pomôže. Preto odporúčame deťom kúpiť detský bicykel alebo kolieskové korčule. Bicyklovanie i korčuľovanie je pre deti zábavné a navyše ide o športy, ktoré sa realizujú vonku. Korčule vyberajte obozretne, aby dieťa neodradili boľavé chodidlá či pľuzgiere.

Kolieskové korčule pre najmenšie deti

Dospeláci majú v oblasti športovania neobmedzené možnosti. Doma zoberú do rúk jednorúčky, vonku si vybehnú na cyklotrasu alebo si zájdu do fitka. Malé deti sa musia podriadiť rodičom, ktorým ide predovšetkým o bezpečnosť potomkov. Nemusíte sa obávať, že by in-line korčuľovanie bolo pre deti rizikovou aktivitou. Vďaka správnej výbave ide o veľmi bezpečný šport. Samozrejme, že okrem samotných korčúľ je nutné deťom dokúpiť chrániče a prilbu. Ochrana exponovaných miest eliminuje zranenia pri páde – chráňte dlane, kolená a lakte. Pre najmenšie deti sú určené kolieskové korčule, ktoré majú kolieska v dvoch radoch – kedysi sa im hovorilo kačenky. Takéto korčule sú stabilné a dieťa sa na nich naučí jazdiť takmer ihneď. Pre väčšie alebo pohybovo nadané deti môžete kúpiť korčule, ktoré sa podobajú tým pre dospelých t.j. majú kolieska umiestnené v jednom rade.

Kolieskové korčule rastú spolu s deťmi

Odporúčame vám kúpiť kolieskové korčule, ktoré vydržia približne dve až tri sezóny vďaka možnosti nastavenia veľkosti. Detské kolieskové korčule sa od tých určených pred dospelých líšia veľkosťou koliesok. Kolieska sú menšie a tým pádom nie je korčuľovanie príliš rýchle. Zároveň sú aj mäkšie, aby dobre absorbovali vibrácie a nerovnosti trasy. Väčším deťom, ktoré sú na korčuliach ako doma, môžete kúpiť kolieskové korčule s väčšími kolieskami.

Jednoduché obúvanie a vyzúvanie

Pri výbere kolieskových korčúľ dbajte na to, aby si ich dieťa dokázalo samo obúvať a vyzúvať. Ideálne je viazanie na suchý zips. Topánka nesmie nikde tlačiť a v oblasti členkov musí byť vystužená, aby si dieťa nespôsobilo počas jazdy úraz v podobe vyvrtnutého členka.

Tip na záver: Ak chcete ušetriť, kúpte deťom korčule 2v1. Na takýchto korčuliach sa dajú vymeniť kolieska za nože, čo umožňuje ich využitie aj počas zimy na ľadových plochách. Korčule 2v1 za skvelé ceny nájdete v internetovom obchode inSPORTline.