Nepodceňujte pravidelnú kontrolu prevádzkových kvapalín auta

Prečo sa oplatí nechať si ho dôkladne prehliadnuť auto v servise? Odpoveď je, dokážeme sami skontrolovať stav všetkých prevádzkových kvapalín? Dobrým príkladom môže byť brzdová kvapalina, kde je dôležité strážiť jej permanentne.

Pre všetky druhy vozidiel vrátane u motoristov vyhľadávanom Opel Astra, alebo pre rodiny obľúbenom modely Opel Crossland je určite pre vodiča a posádku vozidla podstatná kedykoľvek počas roka komfortná jazda.

Aby vás na cestách nič neprekvapilo je vhodné myslieť na prevenciu. A k tomu je však  nevyhnutná pravidelná servisná prehliadka vozidla, ktorá odhalí akékoľvek prípadné nedostatky na vašom vozidle.

Motorový olej

Kontrola motorového oleja je jedna z tých technicky menej náročných, stačí otvoriť kapotu. Následne vedieť kde je umiestnený merač hladiny oleja a podľa vyznačenej rysky skontrolovať, či sa hladina nenachádza pod minimálnou stanovenou hranicou.

Brzdová kvapalina

Aj pri modeloch akým je napríklad Opel Mokka sa systém automatického núdzového brzdenia nezaobíde bez dokonale spoľahlivých bŕzd. Preto pravidelná odborná kontrola celej brzdovej sústavy spolu s brzdovou kvapalinou je základom bezpečnej a komfortnej jazdy.

Chladiaca kvapalina

Palubný počítač v moderných automobiloch je samozrejmosťou. Automatická kontrola v prípade nedostatku chladiacej kvapaliny nás môže na prístrojovej doske upozorniť kontrolkou oznamujúcou napríklad zvýšenú teplotu motora.

Avšak samotná výmena oleja, chladiacej alebo brzdovej kvapaliny si už vyžaduje skúsenosť a zároveň vhodné nástroje. Preto nezabúdajme na všetky prevádzkové kvapaliny a ich pravidelný servis.