Aj vy dlhé roky lamentujete nad tým, aký nepekný tvar má váš nos? Narúša krivý nos váš vzhľad, cítite sa vďaka nemu neatraktívny? Žiadny problém, moderná plastika si s takými problémami hravo poradí.

Krása je subjektívna. Každý jeden z nás považuje za krásu niečo iné, každý z nás dokáže nájsť na inom človeku niečo, čo sa nám páči a čo nie. Čo znamená jednu nevýhodu – nikdy nemôžeme zaručiť, že sa budeme páčiť všetkým. To spôsobuje časté komplikácie pri hľadaní si partnera, my považujeme nejakého jedinca iného pohlavia za mimoriadne atraktívneho, on nás však za atraktívneho považovať nemusí, jeho subjektívny cit pre krásu proste hovorí nie. Preto je zbytočné nasilu sa snažiť, aby sme sa páčili všetkým naokolo. Keď sa chceme páčiť iným ľuďom, v prvom rade sa musíme páčiť sami sebe. A to je často problém. Každý z nás asi na sebe nájde nejakú vec, ktorú by chcel zmeniť. Pri niektorých sú to úplné maličkosti a zbytočnosti, u niekoho sú to veci, ktoré vzhľad skutočne ovplyvňujú. Napríklad nos. Práve nos je partiou, ktorá je na našej tvári výrazná a všimne si ho každý. Keď s ním nie ste spokojní, môže to byť naozaj problém pre vaše sebavedomie.

Čo nám vadí a ako sa to dá zmeniť?

Ak sa pozriete na nosy ostatných ľudí, určite si všimnete, že každý nos je iný. To nie je žiadny problém, problém nastáva, pokiaľ sa váš nos v určitom smere vymyká zvyšku vašej tváre, čím sa stáva dominantným prvkom na tvári, bohužiaľ, v negatívnom zmysle. Však to poznáte, rôzne „ježibabie“ nosy, nosy v tvare zemiaku, so špicatým koncom a podobne. V takom prípade zrejme s tvarom nosa nie ste spokojní. Riešenie vášho problému dnes nie je nijako problematické, plastická chirurgia je dostupnejšia ako kedykoľvek predtým aj pre bežných ľudí. Chirurgická úprava nosa alebo inak rinoplastika, nie je iba estetickým zákrokom. Rôzne divoké tvary nosa môžu spôsobovať problémy s dýchaním, chrápanie a iné životné problémy. Rinoplastika tak nielen upraví váš vzhľad, ale zvýši kvalitu života aj v iných oblastiach.

Ako prebieha zákrok?

Samotnému zákroku predchádza posudok od lekára, ktorý na základe požiadaviek pacienta a typu deformácie nosa rozhodne o ďalšom postupe. Samotný chirurgický zákrok je realizovaný v celkovej anestézii, čím sa zabezpečí čo najväčší komfort pacienta. Od typu zákroku závisí aj jeho trvanie, obvykle sa však pohybuje okolo 1 hodiny. Chirurg vymodeluje nos buď redukovaním alebo zväčšením veľkosti, odstránením rôznych hrboľov a nedostatkov. Týmito úpravami dôjde k úprave špičky a chrbtu nosa, čo sú najvýraznejšie časti tváre. Úpravy taktiež môžu prispieť k odstráneniu problémov s dýchaním, ktoré boli spôsobené deformovaným tvarom nosa. Návrat do aktívneho života po zákroku trvá približne dva týždne, ak bol upravovaný aj skelet nosa, v prvých dňoch je potrebná aj dlaha na fixáciu. Takýto zákrok môžete absolvovať napríklad v aveclinic Bratislava. Ďalšie informácie nájdete tu – https://www.estheticon.sk/zakroky/operacia-nosa-rhinoplastika. Tak nečakajte a zainvestujte do svojej krásy!