Nie je nič príjemnejšie, ako si odbehnúť na záhradu do vírivky, oddychovať v horúcej vode a nečerpať nové sily. Sauna je tiež skvelým miestom na dokonalý oddych a relax. Je to asi sen mnohých ľudí, ktorí túžia po wellnesse aj priamo v pohodlí domova. Pokiaľ máte aj vy vírivku alebo bazén priamo na záhrade, treba si uvedomiť, že by nebolo zlé starať sa aj o okolité rastliny, ktoré dodajú tomuto vyhradenému priestoru na relax úplne iný rozmer.

Jar je obdobie, kedy sa prebúdza slniečko, kvitnú kvety a my s radosťou očakávame teplé dni. Je to aj ideálne obdobie na sadenie rastliniek, ktoré nádherne ozdobujú vašu záhradku. Prečo si teda trochu nespestriť okolie vašej luxusné vírivky a nenasadiť rastlinky, ktoré by príjemne oživili váš relaxačný priestor?

Kvety v kvetináči nevyžadujú toľko starostlivosti ako iné práce na záhrade. Vašou úlohou je ich pravidelne polievať, aby vám nezvädli. Aby ste mali na jar vypestované nádherné a hlavne pestrofarebné rastliny, zasaďte si už počas zimy rôzne cibuľoviny. Kľudne si môžete do jedného kvetináča zasadiť aj niekoľko typov rastlín, ktoré však budú kvitnúť v rôznom čase. Pýtate sa, ktoré rastlinky sú nádherné, farebné a krásne rozžiaria vašu záhradu?

Snímka

Coleus je rastlina, ktorá je typická najmä bohatou škálou farieb, ktorú len tak ľahko u iného druhu neuvidíte. Listy môžu byť biele, krémové, ružové, žlté, fialové, červené. Existuje teda mnoho farebných kombinácií a verte, že od tejto rastliny nebudete vedieť odtrhnúť zrak.

Pyracantha je rastlinka, ktorá sa pestuje najmä kvôli jej nádherným plodom. Tie sú oranžovej farby, ktoré kontrastujú so zeleným lístím. Existujú aj špeciálny druh pyracanthy, ktorý je odolný voči škodcom.

Stále zelené rastliny sú typické tým, že aj v zime majú pekné tvary a štruktúru. Pôsobia veľmi sviežo a už podľa názvu je jasné, že sú stále zelené. Tieto rastliny sú pre dokonalú záhradu takmer nevyhnutné. Ide napríklad o levanduľu, blahovičník, jasmín alebo japonskú azalku. Pokiaľ rastliny umiestnite v kvetináči dookola vašej vírivky alebo sauny, bude to vyzerať veľmi pekným a útulným dojmom.