V dnešnej dobe moderných technológií človek ľahko zaostáva. Čo bolo in dnes, nemusí byť zajtra. O čom sme snívali pred rokom, ľahko môže byť na dosah v tomto roku. Pri technických novinkách toto platí dvojnásobne. Preto by sa mal človek neustále vzdelávať, aby tieto novinky využíval na svoj prospech. Samozrejme, neobsiahneme celý technický pokrok, ale to, čo by sme mohli využiť k zjednodušeniu života, by sme si mohli a mali naštudovať. Prípadne nám s tým môžu pomôcť naši mladší a zdatnejší potomkovia. Ktoré vychytávky sú vlastne osožné?

Tradície v komunikácii

Mladšie ročníky vám potvrdia, že nové technológie nie sú len na zabíjanie času a zábavu, ale dokážu výrazne uľahčiť prácu, život a komunikáciu. I keď sa sťažujeme, že sa osobný kontakt vytráca, záleží na človeku, ako techniku využije. Kedysi to určite bolo lepšie, teda v stretávaní ľudí. Susedka prišla na kávu a podelila sa o svoj nový recept na koláč. Alebo kolegyňa v práci prišla na spôsob odstránenia škvŕn a zvestovala to svojim spolupracovníčkam. Toto všetko sa pomaly vytráca.

Nové trendy v technológiách

Všetko, čo potrebujeme, hľadáme na internete, často tam strávime kopu času. Niekedy úplne zbytočne, ani nenájdeme, po čom sme pátrali. Dokonca dobre nevieme, čo potrebujeme. Novým slovám ako webstránka, ebook alebo google mnohí nerozumejú a používať ich sa im zdá nie úplne nevyhnutné. Ak však ale niektoré výdobytky techniky využívame, už si nevieme život bez nich predstaviť. Napríklad taký mobilný telefón, je úplne bežnou súčasťou života aj seniorov. Mnohé aplikácie síce nevyužívame, ale stačila by možno chvíľka inštrukcií a nový pomocník je na svete.

Chcete sa podeliť ?

Keby sme sa vrátili k našim receptom na koláče, nájdeme ich mnoho aj na webe. Mnohí z nás majú svoje vlastné, ktoré krvopotne prepisovali do zápisníčkov a opatrovali celé generácie. Nedajbože sa recept stratil, alebo zabudol, no hotová katastrofa. Alebo vyrábame niečo pekné a netradičné a chceme sa podeliť s inými o svoj nápad , trebárs aj niečo predať a podobne. Inzercia čosi stojí, a tiež sa nemusí dostať ku všetkým. Môžeme si nejako pomôcť?

Nápadom by bolo založiť si webovú stránku. Pre niekoho nič zložité, ale čo s nami, ktorí netušíme , koľká bije a už vôbec nie, čo to vlastne je. Aj s tým nám poradí internet. Len ako na to? Ak si stiahnete príručku na vytvorenie responzívnej webstránky zadarmo, môžete si postup v pokoji naštudovať. Responzívnosť je vlastnosť stránky prispôsobiť sa akémukoľvek zariadeniu, na ktorom ju otvoríme. Na svojej stránke si môžeme ukladať recepty, zdieľať ich s ostatnými a už vôbec nie prepisovať do notesa. Jednoducho môžete mať na stránke to, čo sami chcete. Vrátane reklám, ktoré si tam umiestnite. Sci – fi? Nie. Je to úplne jednoduché.

Pomoc pre neznalých

Možno to znie trochu náročne, ale ebook, ktorý si stiahnete, vám toto všetko umožní sa naučiť. Budete sebestační v tom, ako si stránku založiť, spravovať a používať. Stačí trochu času a námahy a šikovný pomocník je na svete. Časom zistíte aj výhody a ďalšie možnosti. Exoweb vám toto umožní zadarmo. Nebojte sa nových výziev, veď stratiť môžeme len svoju nevedomosť. Aj automatickej práčke ľudia neverili a teraz je v každej domácnosti nenahraditeľná. Buďte o krok vpred.