Plastická chirurgia v posledných rokoch napreduje rýchlejšie ako kedykoľvek predtým a záujem o plastické operácie neustále narastá. Sú však takéto zákroky bezpečné a oplatí sa ich podstúpiť?

Jednou z najväčších výhod modernej plastickej chirurgie je pomerne dostupná cena. Kým v minulosti si plastickú operáciu mohli dovoliť len celebrity a zámožní ľudia, v dnešnej dobe je prístupná prakticky pre každého. Neustále sa zlepšuje aj portfólio ponúkaných služieb. Vďaka moderným postupom a technológiám si môžete dať bezpečne upraviť prakticky akúkoľvek časť tela.

Medzi najčastejšie podstupované plastické operácie patrí plastika prsníkov, predovšetkým ich zväčšenie. Obľúbené sú aj tvárové plastické operácie, najmä plastika nosa, uší, ale aj očných viečok. K plastickým operáciám sa radí aj liposukcia, teda operačné odstránenie prebytočného tuku. Tento typ zákroku sa vykonáva na rozličných častiach tela, pričom vykonaný môže byť aj v oblasti tváre a krku, napríklad pri odstraňovaní dvojitej brady. Medzi pokročilé formy plastickej chirurgie patrí napríklad aj modelovanie rúk či nôh. V dnešnej dobe platí, že plastická chirurgia dokáže zmeniť prakticky všetko, čo vám na vašom zovňajšku prekáža.

Je plastika bezpečná?

Ak sa rozhodnete podstúpiť plastickú operáciu, či už rozsiahlu, alebo len jemnú korekciu niektorej kontúry tváre, platí pravidlo, že spoľahnúť by ste sa mali na profesionálov. Na trhu, bohužiaľ, pôsobí aj množstvo neserióznych ambulancií, ktoré poskytujú plastickú chirurgiu, no nemajú dostatočné skúsenosti a certifikáty, čo sa môže odraziť na nepodarenom výsledku plastickej operácie, ktorá sa už len ťažko opravuje.

Naším tipom je inštitút zdravia a krásy Frais, ktorý vykonáva plastické operácie za pomoci najmodernejších technológií. Operácie vykonávajú skúsení plastickí chirurgovia s dlhoročnou praxou. Výhodou modernej plastiky je aj skutočnosť, že už po niekoľkých hodinách od ukončenia operácie môžete ísť domov.

Aký je teda verdikt? Plastická operácia sa v dnešnej dobe oplatí viac ako kedykoľvek predtým.