Zima je pomaly, ale isto v nedohľadne, a práve preto mnohí z nás začínajú premýšľať nad tým, aký spôsob vykurovania bude najvhodnejší. Počuli ste o peletách? O čo vlastne ide? Ak aj vás zaujíma to, či je vhodné vykurovať peletami alebo tuhým palivom, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami, vďaka ktorým si výber uľahčíte aj vy.

Čo sú to pelety?

Pelety predstavujú moderný spôsob vykurovania, ktorý sa využíva ako náhrada fosílnych palív. Najčastejšie majú valcovitý tvar, ktorý môžeme prirovnať ku granulám. Výhodou je, že sa dá s nimi ľahko manipulovať, pričom je možné ich zakúpiť vo väčších baleniach, trebárs po 15 kilogramov. Pre tých, ktorí sa snažia chrániť životné prostredie, máme skvelú správu! Totiž, pelety sú šetrné k životnému prostrediu a môžu byť spracované z najrôznejších surovín. Pamätajte, že pelety musíte skladovať v suchu, v opačnom prípade sa nečudujte, ak sa ich životnosť výrazne znehodnotí. Aj z tohto dôvodu sú pelety ideálnou voľbou výhradne pre tých, ktorí majú možnosť ich uchovávania v suchej miestnosti počas celého roka.

Zabudnite na spaliny!

Krbové kachle sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí túžia po vykurovaní celého objektu vzhľadom k tomu, že teplo vzniká vďaka spaľovaniu paliva, kedy je uvoľňovaná chemická energia viazaná v palive. Spaliny, ktoré majú nepriaznivý vplyv na náš organizmus, sú odvádzané do komína a následne do ovzdušia, čiže nemusíte mať ani tie najmenšie obavy, že interiér vášho rodinného domu bude nepríjemne zapáchať. V tomto prípade sa oplatí využiť tuhé palivo, teda drevo alebo drevené brikety, ktoré sú cenovo dostupné a koniec koncov maximálne efektívne z hľadiska rýchlosti vykurovania. Či už ste sa rozhodli zakúpiť krby, resp. krbové kachle, nič nenechávajte na náhodu a pred samotnou kúpou sa poraďte s odborníkom, ktorý vám v tomto smere s ohľadom na vaše individuálne požiadavky ochotne pomôže.